یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مطالبی که قرار می دهیم مربوط به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد.

یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مطالبی که قرار می دهیم مربوط به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد.

برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان مزایای فراوانی به همراه دارد. بنده یک برنامه نویس هستم. ای کاش در زمان نوجوانی کسی بود و دستم را می گرفت و به سمت برنامه نویسی می آورد. کودکان و نوجوانان به آموزش برنامه نویسی بپردازند

۶ مطلب در تیر ۱۴۰۳ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

Scratch از برنامه نویسی رویداد محور با چندین شی مسابقات اسکرچ   فعال به نام sprites استفاده می کند.[13] Sprites را می توان به عنوان گرافیک برداری یا بیت مپ، از ابتدا در یک ویرایشگر ساده که بخشی از Scratch است ترسیم کرد، یا می توان آن را از منابع خارجی وارد کرد. Scratch 3.0 فقط از آرایه های یک بعدی، معروف به "لیست ها" پشتیبانی می کند و اسکالرها و رشته های ممیز شناور پشتیبانی می شوند اما با توانایی دستکاری رشته محدود. تضاد شدیدی بین توابع قدرتمند چندرسانه ای و سبک برنامه نویسی چند رشته ای و دامنه نسبتاً محدود زبان برنامه نویسی Scratch وجود دارد.

 

Scratch 2.0 رویه‌ها را به‌عنوان ساختارهای درجه مسابقات اسکرچ    یک تلقی نمی‌کند و دارای گزینه‌های I/O فایل محدود با پروتکل Scratch 2.0 Extension است، یک ویژگی برنامه افزودنی آزمایشی که امکان تعامل بین Scratch 2.0 و سایر برنامه‌ها را فراهم می‌کند.[78] پروتکل Extension اجازه می دهد تا با بردهای سخت افزاری مانند Lego Mindstorms[79] یا Arduino ارتباط برقرار کنید.[80]

 

ضربه محکم و ناگهانی! (بلوک های خود را بسازید)

یک زبان برنامه‌نویسی بصری پیشرفته‌تر که از اسکرچ الهام گرفته شده، Snap است، که شامل رویه‌های درجه یک (مبانی ریاضی آن‌ها حساب لامبدا نیز نامیده می‌شود)، فهرست‌های درجه یک (شامل لیست لیست‌ها)، و جن‌های درجه یک واقعا شی گرا با نمونه‌سازی اولیه است. ارث، و جن های تودرتو، که بخشی از Scratch نیستند.[81] ضربه محکم و ناگهانی! (قبلا "BYOB") توسط Jens Mönig[82][83] با مستندات ارائه شده توسط بمسابقات اسکرچ  رایان هاروی[84][85] از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی توسعه داده شد و برای آموزش مقدماتی "زیبایی و لذت محاسبات" استفاده شده است. دوره در CS برای دانشجویان غیر CS اصلی.[86] هر دوی آنها قبل از طراحی "اسنپ!"، اعضای تیم اسکرچ بودند.[87][20]

 

ScratchJr

در جولای 2014، ScratchJr برای iPad و در سال 2016 ScratchJr برای اندروید منتشر شد. اگرچه به شدت از اسکرچ الهام گرفته شده و توسط میچ رسنیک رهبری می‌شود، با این وجود، بازنویسی کاملی است که برای کودکان کوچک‌تر طراحی شده است – با هدف سنی 5 تا 7 سال.[88]

 

اصلاحات ساخته شده توسط جامعه

به دلیل ماهیت منبع باز Scratch، فورک ها و افزون مسابقات اسکرچ   ه های مرورگر متعددی توسط انجمن ایجاد شده است که هدف آنها بهبود یا اصلاح تجربه کاربر است. Scratch Addons یکی از این افزونه‌های مرورگر است که بسیاری از تم‌های قابل تغییر و ویژگی‌های کیفیت زندگی را به ویرایشگر آنلاین و وب‌سایت اضافه می‌کند.[89]

 

TurboWarp یک فورک ویرایشگر Scratch 3.0 است که بلوک‌های Scratch را در کد جاوا اسکریپت در هنگام اجرای پروژه کامپایل می‌کند، به این معنی که پروژه‌ها می‌توانند تا 200 برابر سریع‌تر اجرا شوند، با نتایج بسیار متفاوت بسته به پروژه.[90][91] TurboWarp همچنین می‌تواند پروژه‌ها آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  را به HTML5 مستقل، برنامه‌های Android، Bundle (macOS) و فایل‌های EXE صادر کند.[92]

 

کاربران همچنین می توانند پسوندهای خود را برامسابقات اسکرچ  ی Scratch 3.0 با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد کنند.[93] اگرچه قصد Scratch 3.0 این بود که اجازه دهد پسوندهای جاوا اسکریپت غیررسمی توسط کاربران توسعه یابد، اما به دلیل خطرات تعدیل از آن کنار گذاشته شد. در نتیجه، سایت ر مسابقات اسکرچ  سمی اجازه افزودن پسوندهای جاوا اسکریپت را نمی دهد، اما تغییرات متعددی در موتور اسکرچ امکان پذیر است.

 

قبل از نسخه 2.0، تعدادی چنگال اسکرچ[94][منبع بهتر مورد نیاز] با استفاده از کد منبع Scratch 1.4 ایجاد شد. این برنامه‌ها معمولاً فقط شامل چند بلوک اضافی Scratch competitions  بودند که در Scratch وجود نداشتند.[95][منبع بهتر مورد نیاز]

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

oding for Kids: Scratch

اگر فرزند شما به برنامه نویسی علاقه دارد، به احتمال زیاد شما با مسابقات اسکرچ  بسیاری از برنامه های مختلف آشنا هستید و شاید حتی تعدادی را امتحان کرده باشید. برنامه های آنلاین زیادی برای برنامه نویسی برای بچه ها وجود دارد که هدف آنها آموزش اصول اولیه و همچنین برنامه های مجازی آموزش داده شده توسط مربیان زنده است، مانند برنامه هایی که در MakerKids ارائه می شود.

 

هر برنامه در آنچه به کودکان آموزش می دهد و جنبه های کدنویسی که آنها به اشتراک می گذارند متفاوت است. Scratch یکی از برنامه هایی است که هدف آن به اشتراک گذاری برنامه مسابقات اسکرچ   نویسی با کودکان است. ما قصد داریم به آنچه که Scratch آموزش می دهد و اینکه آیا Scratch به عنوان کدنویسی در نظر گرفته می شود، نگاه دقیق تری بیندازیم.

 

کودک در کامپیوتر

 

اسکرچ چیست؟

Scratch یک زبان برنامه نویسی است که در آن بچه ها می توانند برنامه نویسی و اشتراک گذاری رسانه های تعاملی مانند انیمیشن، داستان و بازی را یاد بگیرند. اسکرچ همچنین به کودکان می آموزد که چگونه خلاق باشند، با هم کار کنند و به طور سیستماتیک استدلال کنند. آزمایشگاه مادام العمر مهدکودک در آزمایشگاه  مسابقات اسکرچ  رسانه MIT این برنامه را طراحی و نگهداری می کند.

 

Scratch به طور خاص برای کودکان 8-16 ساله طراحی شده است، اما افراد در هر سنی می توانند با Scratch ایجاد کنند. همچنین Scratch Jr برای کودکان 5-7 ساله وجود دارد.

 

اسکرچ از چه زبان کدنویسی استفاده می کند؟

برخلاف زبان‌های کدنویسی سنتی که افراد ر آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان ا ملزم به نوشتن کد می‌کنند، Scratch از یک رابط کشیدن و رها کردن با بلوک‌های رنگارنگ استفاده می‌کند. برخلاف سایر برنامه‌های برنامه‌نویسی برای کودکان، Scratch به بچه‌ها یاد می‌دهد که چگونه با اتصال بلوک‌های کد، بازی‌ها و برنامه‌های تعاملی بسازن مسابقات اسکرچ  د. Scratch برای کسانی که حداقل تجربه کامپیوتری دارند کاربر پسند است.

 

از آنجایی که کدنویسی سنتی را آموزش نمی‌دهد، اگر می‌خواهید فرزندتان روش واقعی انجام کارها را بیاموزد، ممکن است بخواهید او را با زبان‌های برنامه‌نویسی مبتنی بر متن آشنا کنید. Scratch راهی برای بچه ها برای آزمایش آب است، اما این زبان برنامه نویسی نیست که در مشاغل علوم کامپیوتر استفاده می شو مسابقات اسکرچ  د. اگر فرزند شما علاقه واقعی به برنامه نویسی دارد، باید برنامه نویسی مبتنی بر متن را یاد بگیرد تا در یک زمین بازی یکنواخت با دیگران باشد.

 

آیا اسکرچ کد نویسی محسوب می شود؟

کودکان در کامپیوتر

 

اگرچه اسکرچ با سایر زبان های برنامه نویسی متفاوت به نظر می رسد، اما همچنان یک زبان برنامه نویسی واقعی است. در سال 2020، این زبان به عنوان نوزدهمین زبان برنامه نویسی کامپیوتری محبوب در جهان رتبه بندی شد.

 

با برنامه نویسی مبتنی بر متن، کاربر باید خطوط مختلفی مسابقات اسکرچ   از کد را که باید نوشته شود، در کنار هم قرار دهد. مانند هر زبان دیگری، دستور زبان و واژگان منحصر به فرد وجود دارد. زبان های کدنویسی مبتنی بر متن راه های خاصی برای نوشتن دستورات مختلف و همچنین نحو خاص خود دارند. یادگیری در ابتدا ممکن است دشوار باشد، مانند یادگیری یک زبان خارجی. اما، هنگامی که بچه ها و بزرگسالان این کار را انجام دهند، از کارهایی که می توانند انجام دهند شگفت زده می شوند!

 

دستورات Scratch از بلوک های رنگارنگ استفاده می کنند. کاربران با چیدن بلوک ها به یکدیگر برنامه ها را ایجاد می کنند. بسیاری از مردم آن را با لگوهای مجازی مقایسه می کنند! یک مسابقات اسکرچ   دکمه پرچم در رابط Scratch وجود دارد که برای اجرای آنها استفاده می شود.

 

انجمن اسکرچ

پس از اتمام پروژه های کاربران، می توانند آنها را در انجمن Scratch به اشتراک بگذارند. با کلیک یک دکمه، پروژه های آنها در پلتفرم در دسترس دیگران قرار می گیرد. این نه تنها راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن ایده هاست، بلکه می تواند منبع الهام برای دیگران نیز باشد.

 

آیا خراش برای فرزند من مناسب است؟

این بستگی به نوع زبان کدنویسی دارد که می خواهید مسابقات اسکرچ   آنها یاد بگیرند. اگر علاقه مند به یادگیری کدنویسی مبتنی بر متن هستید، این ممکن است برای آنها مناسب نباشد. اگر می‌خواهید آن‌ها کاوش کنند و اهمیتی ندارید که از کدام زبان استفاده می‌کنند، این می‌تواند ارزش امتحان کردن را داشته باشد. به یاد داشته باشید که Scratch در برنامه نویسی روزانه کامپیوتر استفاده نمی شود. اگر فرزند شما امیدوار است این کار را در زمان بزرگ شدن انجام دهد، باید کدنویسی مبتنی بر متن را یاد بگیرد.

 

اگر فرزند شما به برنامه نویسی برای بچه ها علاقه دارد، MakerKids کلاس های مجازی را برای بچه های کلاس 3-8 ارائه می دهد. آنها اصول اولیه کدنویسی را در محیطی متناسب با سن می آموزند. حتی یک کلاس Mini Makers برای بچه های کلاس 1 و 2 وجود دارد. این کلاس آنها را با اصول اولیه آشنا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کدنویسی ما برای کلاس های کودکان، با ما با شماره 1-844-MAKERKIDS تماس بگیرید Scratch competitions  یا مسابقات اسکرچ   به صورت آنلاین ما را بررسی کنید.

 

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

خراش برای کودکان 10 ساله ایمن است؟

 

ممکن است برای یافتن بهترین راه برای آموزش برنامه نویسی به فرزندتان وقت خود را صرف مرور اینترنت کرده باشید و با ما در FunTech به اینجا رسیده باشید. همانطور که اکنون می دانید، ما یک دوره Scratch برای کودکان کوچکتر برگزار می کنیم. این به طور خاص برای کودکان طراحی شده است و یک زبان برنامه نویسی بصری مبتنی بر بلوک و وب سایت است که هدف آن آموزش کدنویسی به کودکان است.

 

با تمرین روزانه، کودکان می توانند به راحتی با اصول کدنویسی از طریق Scratch آشنا شوند و در سراسر جهان، بسیاری از مدارس، کتابخانه ها، موزه ها و مراکز اجتماعی در حال حاضر از این پلت فرم در برنامه های درسی و برنامه های خود استفاده می کنند.

 

با این حال، با وجود محبوبیت بسیار زیاد Scratch، شایعات در مورد ایمنی جامعه آنلاین آن همچنان ادامه دارد. برخلاف بسیاری از منابع کدنویسی مشابه که هدفشان جوانان است، Scratch دارای یک انجمن و انجمن آنلاین بسیار محبوب است که در آن کودکان می‌توانند در مورد خلاقیت‌های خود با سایر افراد همفکر صحبت کرده و به اشتراک بگذارند.

 

ممکن است بحث‌های والدینی را دیده باشید که نگران خطرات بالقوه‌ای هستند که غریبه‌ها در Scratch می‌توانند از طریق جامعه برای فرزندانشان ایجاد کنند.

 

در حالی که Scratch به خود می بالد که مکانی امن برای کودکان است، شما همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا استفاده آنلاین برای کودک 10 ساله شما مناسب است یا خیر، تحقیقات خود را انجام دهید.

 

در این راهنمای کوتاه، اقدامات احتیاطی ایمنی و مراحلی را که تیم اسکرچ برای ایمن نگه داشتن کودکان در برابر شکارچیان و قلدرها استفاده می‌کند، توضیح می‌دهیم، همچنین نکاتی را در مورد اینکه چگونه می‌توانید کودکان خود را در صورت شروع به استفاده از پلت فرم بیشتر ایمن نگه دارید، توضیح خواهیم داد.

 

چگونه اسکرچ بچه ها را ایمن نگه می دارد

Scratch برای ایمن نگه داشتن کودکان در جامعه آنلاین خود به خوبی عمل می کند. اولاً، ناظران برای نظارت بر نوع محتوای منتشر شده توسط اعضا در پلتفرم به کار گرفته می‌شوند و هر پروژه‌ای را که دستورالعمل‌های جامعه آن را نقض می‌کند حذف می‌کنند.

 

آنها همچنین به طور فعال اعضایی را که توسط سایر کاربران گزارش شده اند مسدود می کنند. اغلب اوقات، اتفاق نادری است که یک کودک با اظهارنظر آزاردهنده یا شوم روبرو شود زیرا به سرعت گزارش شده و حذف می شود.

 

علاوه بر این، از همه اعضا انتظار می رود دستورالعمل های انجمن را دنبال کنند. اولاً، اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی به شدت ممنوع است و اعضایی که اطلاعات خود را به اشتراک می‌گذارند، هشداری از تیم اولیه دریافت می‌کنند که قوانین را زیر پا گذاشته‌اند. پس از چندین بار شکستن یک قانون، این کاربران برای مدت معینی (بسته به شدت تخلف) یا به طور دائم ممنوع می شوند یا مسدود می شوند.

 

وقتی نوبت به سایر قوانین آن می‌رسد، اعضای اسکرچ تشویق می‌شوند که با همه با احترام رفتار کنند، صادق باشند و به دوستانه ماندن سایت کمک کنند (با گزارش کاربران مشکل‌ساز و محتوای مخرب).

 

در نهایت، پیام خصوصی در اسکرچ وجود ندارد. اعضا فقط می‌توانند با نظر دادن در مورد پروژه‌ها و انجمن درباره پروژه‌ها بحث کنند، و در نتیجه، برای شکارچیان بالقوه بسیار دشوار است که بچه‌ها را در وب‌سایت پرورش دهند - این عامل اصلی است که وب‌سایت را تا این حد ایمن نگه می‌دارد.

 

علاوه بر این، اعضا همچنین مجاز به ایجاد پروژه‌های ربات چت نیستند که به طور بالقوه به آنها اجازه می‌دهد به طور خصوصی با سایر اعضا صحبت کنند - Scratch در مورد اجرای این قانون همیشه سختگیر است.

 

چگونه می توانید به حفظ امنیت فرزندتان کمک کنید

اگرچه Scratch یک پلتفرم عمدتاً ایمن است، اما قابل درک است که برخی از والدین بخواهند تعاملات کودک خود را در وب سایت نظارت کنند (به هر حال در ابتدا).

 

برای انجام این کار، می‌توانید فرزندتان را تشویق کنید که فقط در زمانی که شما او را سرپرستی می‌کنید، از وب‌سایت استفاده کند، یا اگر در مدرسه و در جمع معلمان است... یا البته در جلسه‌ای با مربیان FunTech که در آن ما می‌توانیم بچه‌ها را زیر نظر داشته باشیم. صفحه نمایش

 

در صورت عدم موفقیت، Scratch همچنین می تواند به صورت آفلاین از طریق برنامه مورد استفاده قرار گیرد، و اگر بچه ها نمی خواهند در جامعه آنلاین شرکت کنند، الزامی نیست. اگر فرزند شما قبلاً تعاملات آنلاین مشکلی داشته است، همیشه می توانید حساب او را از طریق ایمیل خود تنظیم کنید و هر از چند گاهی وارد آن شوید.

 

چگونه اسکرچ می تواند برای کودکان 10 ساله مفید باشد

Scratch به جوانانی که به وب سایت می پیوندند مزایای بالقوه زیادی ارائه می دهد. اول از همه، این امکان را به آنها می دهد تا برنامه نویسی را با سرعت خود یاد بگیرند و پروژه های سرگرم کننده زیادی را برای سرگرم نگه داشتن آنها ارائه می دهد.

 

برخلاف دیگر اشکال سرگرمی، اسکرچ می‌تواند با آموزش مهارت‌های عملی بسیار ارزشمندی که می‌توانند در بزرگسالی با خود داشته باشند، به بچه‌ها کمک کند. به طور مشابه، با آموزش برنامه نویسی به کودکان، اسکرچ می تواند به کودکان کمک کند تا مهارت های حل مسئله خود را توسعه دهند و آنها را تشویق کند تا از ذهن خود برای درک موضوعات بسیار پیچیده استفاده کنند.

 

مرا در جریان بگذارید

اولین نفری باشید که در مورد فروش فلش و Early Bird و همچنین دوره های جدید، مکان های تابستانی و موارد دیگر مطلع می شوید.

 

پستهای اخیر

بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری بعد از پایتون

برنامه نویسی برای کودکان 12 ساله: کلاس ها و نحوه تدریس

برنامه نویسی برای کودکان 9 ساله: کلاس ها و نحوه تدریس

چگونه در انگلستان کدنویس شوید

بازی آنلاین دوره های طراحی برای بچه ها

 

 

موضوعات

پرینت سه بعدی

کد نویسی

مهندسی

طراحی بازی

اردوگاه تعطیلات

ماین کرافت

فناوری موبایل

روبلوکس

رباتیک

کمپ های تابستانی

 

 

 

اخبار FunTech

پست الکترونیک

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

 

با پیشرفت سریع در دنیای فناوری، آموزش برنامه نویسی به  مسابقات اسکرچ  یک نیاز حیاتی تبدیل شد. به همین دلیل است که بسیاری از مؤسسات آموزشی، شرکت‌های نرم‌افزاری و همچنین دولت‌ها برای تهیه برنامه‌های درسی و برنامه‌های آموزشی برای آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی به کودکان که اکنون به عنوان «زبان آینده» شناخته می‌شود، تلاش کرده‌اند و این به دلیل اهمیت آن در حمایت از انقلاب فناوری است.

 

از جمله مهمترین برنامه های آموزشی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان، نرم افزار اسکرچ است که برتری خود را به عنوان ابزاری که تمامی قابلیت ها را برای توسعه تفکر محاسباتی در اختیار مسابقات اسکرچ   معلمان و دانش آموزان قرار می دهد، اثبات می کند.

 

خراش، کدنویسی، کد، کودکان LearningMole

 

توسط تیم اسکرچ تحت مجوز CC BY-NC-SA 2.0 است

اسکرچ چیست؟

Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری است که توسط موسسه فناوری ماساچوست (MIT) توسعه یافته و به صورت رایگان در دسترس است. این برای کمک به کودکان و نوجوانان برای نزدیک مسابقات اسکرچ   شدن به برنامه نویسی به دلیل روش بلوک ساده و بصری آن ایجاد شده است.

 

این یک محیط برنامه نویسی بسیار بصری است که مبتنی بر یک رویکرد کاملا گرافیکی است.

 

بنابراین، نیازی به دانستن هیچ زبان برنامه نویسی و نوشتن کد نیست، بلکه فقط برای اعمال قوانین تفکر محاسباتی، با استفاده از ابزارهای رنگارنگ سبک "کارتون" معمولی رابط کاربری آن ضروری است.

 

هدف از این برنامه آموزش اصول کدنویسی به کودکان با آزادسازی خلاقیت و مسابقات اسکرچ   تخیل آنها در ساخت بازی های کوچک است. بنابراین، یکی از جنبه های اصلی برنامه، سهولت استفاده از توابع مختلف است. عناصری که برنامه از آنها تشکیل شده است با یک نمایش گرافیکی بسیار بصری مشخص می شود و درک عملکردهای مختلف را تسهیل می کند.

 

Scratch در بیش از 150 کشور استفاده می شود و به بیش از 40 زبان مختلف موجود است. زبان ها با کمک کاربرانی درج می شوند که می توانند زبان جدیدی را وارد کنند یا ترجمه را بهبود بخشند.

 

همانطور که در بالا ذکر شد، Scratch، حداقل در حال حاضر، به  مسابقات اسکرچ  صورت رایگان منتشر شده است و همچنین امکان استفاده از آن به طور مستقیم از مرورگر وجود دارد. اگرچه همه چیز برای کودکان 8 و 16 ساله طراحی شده بود، Scratch اکنون توسط بسیاری از بزرگسالان نیز استفاده می شود. این برای کاوش در دنیای مربوط به تفکر محاسباتی و حل مسئله مفید است، به همه افرادی که دوست دارند ذهن خود را آموزش ببینند و می خواهند چیز متفاوت، جدید و حل مشکلات یاد بگیرند، کمک می کند.

 

کمی تاریخ

ایده توسعه اسکرچ در سال 2003 در گروه مهدکودک مادام العمر به رهبری مسابقات اسکرچ   میچل رسنیک، استاد تحقیقات یادگیری در آزمایشگاه رسانه MIT و یکی از کارشناسان برجسته در زمینه فناوری های آموزشی متولد شد.

 

آزمایشگاه رسانه MIT یک آزمایشگاه تحقیقاتی است که در موسسه فناوری ماساچوست، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان در زمینه تحقیقات فن‌آوری راه‌اندازی شده است.

 

Scratch اخیراً پس از 15 سال توسعه توسط MIT از MIT خارج مسابقات اسکرچ   شده و به بنیاد Scratch تبدیل شده است، این به دلیل گسترش گسترده جامعه اسکرچ بود.

 

با توجه به نام، "Scratch" از تمرینی گرفته شده است که توسط دی جی ها برای جابجایی دیسک ها برای میکس موسیقی و ساخت ریمیکس انجام می شود. در واقع، ایده پشت این نرم افزار این است  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان که محتویات چند رسانه ای مختلف مانند تصاویر، صداها، انیمیشن ها و متون را برای ایجاد برنامه های کامپیوتری و استفاده مجدد از آن در صورت نیاز جمع آوری و ترکیب کند. ایده "ریمیکس" عنصر کلیدی Scratch است مسابقات اسکرچ   زیرا کاربران می توانند هر یک از پروژه های در دسترس عموم را که توسط توسعه دهندگان دیگر ساخته شده اند را دانلود و تغییر دهند تا ویژگی های جدید اضافه کنند یا عملکرد پروژه را بهبود بخشند.

 

Scratching یک تکنیک DJ یا turntablist است که برای تولید صداهای متمایز با حرکت یک صفحه وینیل به جلو و عقب روی صفحه گردان در حالی که به صورت اختیاری crossfader روی یک میکسر DJ دستکاری می شود، استفاده می شود.

 

- ویکیپدیا

 

ما نام "Scratch" را از روشی که سوارکاران دیسک مسابقات اسکرچ   هیپ هاپ با موسیقی خراش می دهند گرفته ایم. آنها قطعات موسیقی را می گیرند و سپس آنها را به روش های غیرمنتظره و خلاقانه با هم ترکیب می کنند.

 

میچل رسنیک، گروه مهدکودک مادام العمر در MIT

 

نمایش بلوک های خراش

Scratch and Block Programming

آیا کدنویسی برای بچه ها پیچیده است؟

نمی توان انکار کرد که کدنویسی کاملاً پیچیده است، این ب مسابقات اسکرچ  ه دلیل نیاز به درک نحو و معنای یک زبان برنامه نویسی، الگوریتم های مختلف و ساختارهای داده است، به جز مفاهیم پیچیده نظری و فنی، که نیاز به مطالعه کامل دارند. کل چرخه عمر نرم افزار را طی کنید.

 

بنابراین اگر بزرگسالان تلاش می کنند تا ذهن خود را در مورد اکثر مسابقات اسکرچ   مفاهیم کدنویسی بپیچند، در مورد بچه ها چقدر بیشتر؟

 

چنین مبارزه ای در نوشتن کدهای پیچیده همان چیزی است که موسسات آموزشی مانند دانشگاه ویرجینیا و مخترع اپلیکیشن MIT را تشویق به ایجاد کدگذاری بلوکی برای تسهیل درک کرد، و این یک اختراع انقلابی برای آموزش و یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر - هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان – در Scratch competitions  نظر گرفته شده است.

 

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

مهمتر از آن، بچه ها هنگام یادگیری کدنویسی، مهارت های نرم مهمی  مسابقات اسکرچ  را تمرین می کنند. پلتفرم Scratch خود تفکر محاسباتی و مهارت های حل مسئله را ارتقا می دهد. آموزش و یادگیری خلاق؛ ابراز وجود و همکاری؛ و عدالت در محاسبات

 

کودکان با یادگیری و حل مشکلات اعتماد به نفس ایجاد می کنند. آنها همچنین این شانس را خواهند داشت که خلاقیت خود را از طریق پروژه های خود بیان کنند. علاوه بر این، آنها درک بهتری مسابقات اسکرچ   از دنیای اطراف خود دارند و اینکه چگونه می توانند تفاوت ایجاد کنند.

 

مزایای یادگیری کدنویسی در اسکرچ

بنابراین، چه چیزی باعث می‌شود که کد نویسی Scratch مکان خوبی برای شروع باشد؟ بسیاری از این مفاهیم کدنویسی بر روی پلتفرم های مختلف آموزش داده می شوند. بخشی از جذابیت این است که عملکردی مشابه بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی سنتی دارد، اما Scratch این مزیت را دارد که ساده، در دسترس است مسابقات اسکرچ    و یادگیری مفیدی را ارائه می‌دهد.

 

ساده برای استفاده

شروع کدنویسی در Scratch بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت بروید و عضو شوید.

 

چیزی برای دانلود یا تنظیم برای بچه ها وجود ندارد. هنگامی که حساب خود را ایجاد می کنید، پلت فرم Scratch در مرورگر شما کار می کند.

 

استفاده از بلوک‌های کشیدن و رها کردن نیز آسان است. اکثر بچه ها امسابقات اسکرچ  ز قبل با استفاده از ماوس آشنا هستند، حتی اگر هنوز نتوانند تایپ کنند. تنها کاری که آنها برای ساختن برنامه های کامل باید انجام دهند این است که کلیک کنند و بکشند. حتی بچه های مدرسه ابتدایی هم می توانند از Scratch استفاده کنند.

 

به راحتی قابل دسترسی است

بخش بزرگی از آن مربوط به میزان دسترسی Scratch است. برای اجرا به هیچ برنامه تخصصی نیاز ندارد، فقط یک مرورگر وب و یک حساب کاربری. و از آنجایی که Scratch از کدنویسی مبتنی بر بلوک استفاده می کند، به اندازه زبان های مبتنی بر متن نیازی به توجه به جزئیات ندارد. یک بلوک کد نابجا همچنان می‌تواند باعث ایجاد اشکال شود، اما یافتن آن بسیار ساده‌تر از یک دوره نادرست است!

 

کدگذاری را به قطعاتی تقسیم می‌کند که راحت‌تر درک می‌شوند تا بچه‌ها بتوانند درک خود را همزمان با ساختن فعال کد واقعی ایجاد کنند.

 

یادگیری مولد

Scratch ساخت یک پروژه منسجم را نسبت به زبان های کدنویسی مبتنی بر متن سنتی بسیار آسان تر می کند. این در واقع بسیار مهمتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید!

 

توانایی انجام پروژه‌ای که به آن افتخار می‌کنند می‌تواند یک مسابقات اسکرچ   عامل انگیزشی بزرگ برای بچه‌ها باشد، و Scratch این امکان را زودتر از بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی می‌دهد. تا ح آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان د زیادی، این به دلیل ماهیت بصری آن است.

 

بخشی از آنچه در پلتفرم Scratch گنجانده شده است، دسترسی به کتابخانه جن و پس زمینه آنها است. این بخشی از چیزی است که به بچه‌ها اجازه می‌دهد به سرعت در آن شیرجه بزنند و یک پروژه تمام‌شده واقعی انجام دهند، و این ویژگی است که سایر زبان‌های کدنویسی اغلب فاقد آن هستند.

 

دانلود رایگان آموزش کدگذاری اسکرچ قابل چاپ PDF

بازی Rocketship Landing و Flying Space Cat Scratch را با ف مسابقات اسکرچ  رمت قابل چاپ دریافت کنید.

 

آماده یادگیری کد نویسی اسکرچ هستید؟

البته، در حالی که Scratch یادگیری را از طریق آزمایش آسان می‌کند، اما اگر کسی را داشته باشید که شما را در بخش‌های پیچیده راهنمایی کند، یادگیری آن همیشه آسان‌تر است مسابقات اسکرچ.  CodeWizardsHQ برخی از بهترین کلاس‌های کدنویسی Scratch را برای بچه‌ها دارد تا به فرآیند یادگیری هم سرگرم‌کننده و هم موثر کمک کند.

 

برنامه‌نویسی برای دانش‌آموزان دبستانی با استفاده از Scratch شروع می‌شود و Scratch competitions  با ارتقای توانایی‌های برنامه‌نویسی فرزندتان همراه با او رشد می‌کند. لیست کامل کلاس های کدنویسی ما را اینجا ببینید!

 

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

برای درک مفاهیم کدنویسی هنگام ورود به  مسابقات اسکرچ  زبان های برنامه نویسی پیشرفته تر.

 

جامعه و همکاری

Scratch دارای یک جامعه آنلاین پر جنب و جوش است که در آن کاربران می توانند پروژه ها را به اشتراک بگذارند، همکاری کنند و از یکدیگر بیاموزند. این جنبه مشارکتی تجربه  مسابقات اسکرچ  کلی یادگیری را افزایش می دهد و بینش های ارزشمندی را برای افراد در هر سطح مهارت فراهم می کند.

 

 تاثیر آموزشی

در محیط های آموزشی، Scratch ثابت کرده است که یک ابزار ارزشمند است. این نه تنها آموزش کدنویسی را تسهیل می کند، بلکه مهارت های حیاتی مانند حل مسئله، کار گروهی و ارتباط را نیز افزایش می دهد و دانش آموزان را برای چالش های آینده آماده می کند.

 

ابهام زدایی از کلیشه های کدگذاری

برنامه نویسی Scratch کلیشه های مرتبط با کدنویسی  مسابقات اسکرچ  را به عنوان یک زمینه پیچیده و انحصاری از بین می برد. این محیطی را ایجاد می کند که در آن هر کسی، صرف نظر از سن یا پیشینه، می تواند در برنامه نویسی شرکت کند و تصورات سنتی در مورد اینکه چه کسی می تواند یک برنامه نویس باشد را به چالش بکشد.

 

یادگیری سرگرم کننده و جذاب

مهمتر از همه، برنامه نویسی Scratch یادگیری را سرگرم کننده می کند. ماهیت تعاملی و بصری Scratch کد نویسی را به یک فعالیت لذت بخش تبدیل می کند و عشق مادام العمر به یادگیری و کدنویسی را در بین کاربران القا می کند.

 

داستان های موفقیت افراد با استفاده از Scratch

از داستان های موفقیت در زندگی واقعی افرادی که حرفه کدنویسی خ مسابقات اسکرچ  ود را با Scratch شروع کرده اند الهام بگیرید. شاهد سفر متحول کننده از علاقه مندان Scratch به حرفه ای های برنامه نویسی باشید.

 

باورهای غلط رایج در مورد برنامه نویسی اسکرچ

پرداختن به تصورات نادرست برای تقویت درک واضح از Scratch بسیار مهم است. افسانه های رایج در مورد برنامه نویسی Scratch را کاوش و از بین ببرید و از دیدگاهی آگاهانه و بی طرفانه اطمینان حاصل کنید.

 

اسکرچ و تفکر محاسباتی

ارتباط بین برنامه نویسی Scratch و تفکر محاسباتی را باز کنید. درک کنید که چگونه تعامل با Scratch مهارت های حل مسئله، استدلال منطقی و درک عمیق تر از اصول کدنویسی را افزایش می دهد.

 

کاوش پسوندهای Scratch: افزایش عملکرد

به دنیای برنامه های افزودنی Scratch شیرجه بزنید و قابلیت های پلتفرم را گسترش دهید. از یکپارچه‌سازی سخت‌افزار گرفته تا ترکیب قابلیت‌های پیشرفته، بررسی کنید که چگونه برنامه‌ها مسابقات اسکرچ  ی افزودنی پروژه‌های کدنویسی شما را ارتقا می‌دهند.

 

بهترین روش ها برای آموزش اسکرچ به مبتدیان

آیا شما یک مربی هستید که اسکرچ را به مبتدیان معرفی می کنید؟ بهترین شیوه هایی را که تجربه یادگیری بهینه را تسهیل می کند، کشف کنید. خلاقیت، تفکر انتقادی و عشق به کدنویسی را در دانش آموزان خود پرورش دهید.

 

آینده برنامه نویسی اسکرچ: روندها و پیش بینی ها

آینده برنامه نویسی Scratch چیست؟ روندها و پیش‌بینی‌های نوظهوری مسابقات اسکرچ   را که چشم‌انداز Scratch را در سال‌های آینده شکل می‌دهند، کاوش کنید. با بینش های رویایی ما جلوتر از منحنی باشید.

 

داستان های موفقیت افراد با استفاده از Scratch

از داستان های موفقیت در زندگی واقعی افرادی که حرفه کدنویسی خود را با Scratch شروع کرده اند الهام بگیرید. شاهد سفر متحول کننده از علاقه مندان Scratch به حرفه ای های برنامه نویسی باشید.

 

باورهای غلط رایج در مورد برنامه نویسی اسکرچ

پرداختن به تصورات نادرست برای تقویت درک واضح از آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  Scratch بسیار مهم است. افسانه های رایج در مورد برنامه نویسی Scratch را کاوش و از بین ببرید و از دیدگاهی آگاهانه و بی طرفانه اطمینان حاصل کنید.

 

اسکرچ و تفکر محاسباتی

ارتباط بین برنامه نویسی Scratch و تفکر محاسباتی را باز کنید. درک کنید که چگونه تعامل با Scratch مهارت های حل مسئله، استدلال منطقی و درک عمیق تر از اصول کدنویسی را افزایش می دهد.

 

کاوش پسوندهای Scratch: افزایش عملکرد

به دنیای برنامه های افزودنی Scratch شیرجه بزنید و قابلیت های پلتفرم را گسترش دهید. از یکپارچه‌سازی سخت‌افزار گرفته تا ترکیب قابلیت‌های پیشرفته، بررسی کنید که چگونه برنامه‌های افزودنی پروژه‌های کدنویسی شما را ارتقا می‌دهند.

 

بهترین روش ها برای آموزش اسکرچ به مبتدیان

الهام بخش خلاقیت از طریق برنامه نویسی Scratch

خلاقیت با برنامه نویسی Scratch هیچ حد و مرزی نمی شناسد.  مسابقات اسکرچ  تخیل خود را آزاد کنید، با کد آزمایش کنید و شاهد جادوی ایجاد پروژه های تعاملی باشید که دیدگاه منحصر به فرد شما را منعکس می کند.

 

پرداختن به نگرانی های امنیتی در پروژه های اسکرچ

امنیت در عصر دیجیتال بسیار مهم است. در مورد بهترین شیوه ها برای اطمینان از امنیت پروژه های Scratch خود، بینشی به دست آورید. با نحوه محافظت از اطلاعات کاری و شخصی خود در انجمن Scratch آشنا شوید.

 

برنامه نویسی اسکرچ: یک سفر سرگرم کننده و آموزشی

برنامه نویسی اسکرچ فقط در مورد کدنویسی نیست. این سفری پر از سرگرمی، خلاقیت و یادگیری مداوم است. خواه یک سرگرمی، دانشجو یا حرفه ای باشید، اسکرچ شما را به دنیایی خوش آمد می گوید که در آن نوآوری هیچ حد و مرزی نمی شناسد.

 

سوالات متداول

آیا اسکرچ کدنویسی واقعی است؟

بله، Scratch یک زبان برنامه نویسی واقعی است. این یک رویکرد بصری و مبتنی بر بلوک را به کار می گیرد و کدنویسی را برای مبتدیان در تمام سنین قابل دسترس و لذت بخش می کند.

 

چه زبان برنامه نویسی برای Scratch استفاده می شود؟

Scratch از زبان برنامه نویسی خود استفاده می کند، ی Scratch competitions ک سیستم بصری کشیدن و رها کردن. این مفاهیم کدنویسی را ساده می کند و برای مبتدیان برای درک و ایجاد پروژه های تعاملی ایده آل است.

 

چگونه شخصی می تواند یک برنامه نویس سریع شود؟

برای تبدیل شدن به یک روابط عمومی سریع

 • javad salehi