یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مطالبی که قرار می دهیم مربوط به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد.

یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مطالبی که قرار می دهیم مربوط به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد.

برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان مزایای فراوانی به همراه دارد. بنده یک برنامه نویس هستم. ای کاش در زمان نوجوانی کسی بود و دستم را می گرفت و به سمت برنامه نویسی می آورد. کودکان و نوجوانان به آموزش برنامه نویسی بپردازند

۹ مطلب در آبان ۱۴۰۱ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

با تایپ کد زیر می توانید بررسی شروع برنامه نویسی جاوا کنید که متغیر JAVA_HOME به درستی تنظیم شده است:این دستور باید موارد زیر را چاپ کند:

سپس باید متغیر محیطی PATH خود را به روز کنید تا فهرست bin دایرکتوری JDK خود را به آن اضافه کنید. این کار با دستور زیر قابل انجام است:

هنگام تنظیم این دو متغیر باید بسیار محتاط باشید، زیرا یک اشتباه مانند یک فضای سفید اضافه شده در نقطه ویرگول از دست رفته منجر به شکست می شود.این خط فرمان را نبندید. اگر آن را ببندید و دوباره باز کنید، باید دوباره این دو متغیر را ایجاد کنید.

اجازه دهید نسخه لینوکس را دانلود کنیم. آنچه دریافت می کنید یک فایل آرشیو با پسوند tar.gz است که باید آن را گسترش دهید.برای گسترش آن، باید آن را کپی کنید یا به دایرکتوری سمت راست شروع برنامه نویسی جاوا منتقل کنید. سپس می توانید دستور زیر را تایپ کنید:

لطفاً توجه داشته باشید که در این مثال و سایر مثال‌ها، $ پیشرو وجود دارد تا به شما نشان دهد که باید این دستور را تایپ کنید یا آن را در یک فرمان قرار دهید. شما نباید این کاراکتر را تایپ کنید یا آن را بچسبانید، زیرا بخشی از دستور tar نیست.

این دستور تمام فایل هایی را با پسوند tar.gz که در فهرست فعلی دارید گسترش می دهد. اگر فقط نیاز به گسترش آن دارید می توانید از نام دقیق این فایل استفاده کنید.

اجرای این دستور بسته به سیستم شما ممکن است چند ثانیه یا بیشتر طول بکشد. یک دایرکتوری جدید در فهرست فعلی با محتوای JDK در آن ایجاد می کند.

پس از انجام این کار، باید یک متغیر محیطی به نام JAVA_HOME ایجاد ایرانیان سایبر کنید که به دایرکتوری که در آن JDK را گسترش داده اید اشاره می کند. اگر یک فایل بایگانی JDK 19 را در پوشه گسترش دهید، دستوری که باید در این شروع برنامه نویسی جاوا پوسته تایپ کنید به صورت زیر است:

دایرکتوری دقیق به فایل توزیعی که شما گسترش داده اید بستگی دارد.با تایپ کد زیر می توانید بررسی کنید که متغیر JAVA_HOME به درستی تنظیم شده است:این دستور باید موارد زیر را چاپ کند:

سپس باید متغیر PATH خود را به روز کنید تا فهرست bin فهرست JDK خود را به آن اضافه کنید. این کار با دستور زیر قابل انجام است:

هنگام تنظیم این دو متغیر باید بسیار محتاط باشید زیرا یک اشتباه واحد مانند فضای سفید اضافه شده در نقطه ویرگول از دست رفته منجر به شکست می شود.

این پوسته را نبندید. شروع برنامه نویسی جاوا اگر آن را ببندید و دوباره باز کنید، باید دوباره این دو متغیر را ایجاد کنید.با تایپ دستور زیر می توانید بررسی کنید که آیا همه چیز درست است:

پوسته شما باید مسیر کامل فایل اجرایی جاوا را در آن چاپ کندbin دایرکتوری توزیعی که به تازگی گسترش داده اید. در این مثال چاپ خواهد شد:

اجازه دهید نسخه macOS را دانلود کنیم. آنچه دریافت می کنید یک فایل آرشیو با پسوند tar.gz است که باید آن را گسترش دهید.برای گسترش آن، باید آن را کپی کنید یا به دایرکتوری سمت راست منتقل کنید. سپس می توانید دستور زیر را تایپ کنید:

لطفاً توجه داشته باشید که در این مثال و سایر مثال‌ها، $ پیشرو وجود دارد تا به شما نشان دهد که باید این دستور را تایپ کنید یا آن را در یک فرمان قرار دهید. شما نباید این کاراکتر را تایپ کنید یا آن را بچسبانید زیرا بخشی از دستور tar نیست.

این دستور تمام فایل هایی را با پسوند tar.gz که در فهرست فعلی دارید گسترش می دهد. اگر فقط نیاز به گسترش آن دارید می توانید از نام دقیق این فایل استفاده کنید.

اجرای این دستور بسته به سیستم شما ممکن است چند ثانیه یا بیشتر برنامه نویسی جاوا طول بکشد. یک دایرکتوری جدید در فهرست فعلی با محتوای JDK در آن ایجاد می کند. این دایرکتوری پسوند jdk. دارد.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

پیش نیازهای یادگیری عمیق: پشته Numpy در پایتون (V2+)پیش بهترین دوره آموزش پایتون نیازهای یادگیری عمیق The Numpy Stack در پایتون (V2+) در Udemyجایزه هوشمند: پیشرفته ترین

این دوره برای تمام مبتدیان پایتون نیست زیرا تجربه کدنویسی را در نظر می گیرد و قصد دارد شما را برای مطالعه یادگیری عمیق و علم داده آماده کند. این به طور خاص بر روی Numpy Stack تمرکز دارد، که قبل از گذراندن دوره های پیشرفته تر باید با آن آشنا شوید. سایر موضوعات تحت پوشش شامل پانداها، Scipy و Matplotlib هستند. پیش نیازهای این دوره شامل محاسبات ماتریسی و کد نویسی پایه پایتون است،

و اگر مطمئن نیستید که برای آن آماده هستید، می توانید "نقشه راه پیش نیازهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی" را مشاهده کنید تا متوجه شوید که دوره ها را به چه ترتیبی بهترین دوره آموزش پایتون باید بگذرانید. این دوره همراه با Udemy for Business است که برندهایی مانند Lyft و Adidas از آن برای آموزش کارکنان خود استفاده می کنند.

قیمت: 19.99 دلار (شامل Udemy for Business)زمان تکمیل: 5 ساعت و 54 دقیقهپیش نیازهای مورد نیاز: بلهبرنامه انعطاف پذیر: بله

کی این درس را برمیدارد؟ این دوره برای حرفه‌ای‌هایی توصیه می‌شود که قبلاً کمی تجربه پایتون دارند، اما می‌خواهند درباره Numpy Stack بیشتر بیاموزند تا بتوانند به دوره‌های پیشرفته‌تر یادگیری ماشین و علم داده بروند.

آنچه دوست داریم آنچه دوست نداریمبخش پرسش و پاسخ مفید برای برخی از کاربران بسیار پیشرفته است.تمرینات پاداش جسارتمقدمه ای بر برنامه نویسی پایتونمقدمه ای بر برنامه نویسی پایتون در Udacityجایزه بهترین دوره آموزش پایتون هوشمند: تعاملی ترین

این دوره به شما یاد می دهد که چگونه با استفاده از پایتون "مسائل عملی" را حل کنید و موضوعاتی مانند ذخیره سازی داده ها، شرطی ها و حلقه ها را پوشش می دهد. همچنین مقدمه ای برای کتابخانه استاندارد پایتون و سایر کتابخانه هایی که می توانید ماژول های شخص ثالث را در آنها بیابید، دریافت خواهید کرد.

 این دوره برای مبتدیان طراحی شده است و حدود پنج هفته طول می کشد ایرانیان سایبر. می‌توانید با سرعت خود، با آزمون‌های تعاملی که شما را درگیر می‌کند، کار کنید. این شما را برای دوره های بعدی، مانند برنامه Nanodegree تحلیلگر داده، آماده می کند.

اگرچه هیچ پیش نیاز رسمی وجود ندارد، ابتدا مقداری دانش برنامه نویسی یا تکمیل برنامه Learn to Code Udacity توصیه می شود. می‌توانید فوراً روی اسکریپت‌های پایتون کار کنید و این را به تعاملی‌ترین دوره در لیست ما تبدیل کنید ایده آل برای حل کننده های عملی

قیمت: رایگانزمان تکمیل: تقریباً 5 بهترین دوره آموزش پایتون هفتهپیش نیازهای مورد نیاز: بلهبرنامه انعطاف پذیر: بلهکی این درس را برمیدارد؟ این دوره برای دانش آموزانی در نظر گرفته شده است که برای اولین بار پایتون را یاد می گیرند اما تجربه برنامه نویسی دیگری دارند.

آنچه دوست داریم آنچه دوست نداریممربیان حرفه ای مقداری تجربه برنامه نویسی مورد نیاز است.درس ها و تمرین های جذاب.کد آکادمیتجزیه و تحلیل داده ها با پایتونتجزیه و تحلیل داده ها با پایتون در Codecademyجایزه هوشمند: بهترین برای Data Nerds

Codecademy برای «بازی‌سازی» فرآیند یادگیری کدنویسی شناخته شده است، درست مانند Duolingo برای یادگیری زبان‌ها. این بدان معنی است که شما به جای تماشای سخنرانی های ویدیویی، تمرین ها و پروژه های تعاملی را طی خواهید کرد.

 این دوره بر تجزیه و تحلیل داده ها تمرکز دارد و به شما کمک می کند برنامه نویسی پایتون را برای تجسم و تفسیر مجموعه های داده مانند آمار به کار ببرید.

همچنین می‌آموزید که چگونه تست‌های A/B را روی نمونه‌های کسب‌وکار در دنیای واقعی، از جمله راه‌اندازی غذا و فروشگاه کفش، اجرا کنید. موضوعات دیگر شامل کتابخانه های پایتون مانند NumPy و Pandas و همچنین تجسم داده ها با Matplotlib است.

می‌توانید Codecademy را به صورت رایگان امتحان کنید، اما برای دسترسی به برخی از مطالب و دریافت گواهی تکمیل، به یک حساب حرفه‌ای نیاز دارید. این دوره برای افرادی که می خواهند یاد بگیرند چگونه از بهترین آموزش پایتون اسکریپت های پایتون برای حل مسائل ریاضی استفاده کنند، بهترین است.

قیمت: پایه: رایگان (بدون گواهی)، حرفه ای: 15.99 دلار در ماهزمان تکمیل: 10 هفتهپیش نیازها: خیربرنامه انعطاف پذیر: بله

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

هر برنامه نویسی باید از جایی شروع کند. اگر هزینه دوره پایتون به دنبال بهترین دوره پایتون برای مبتدیان هستید، Complete Python Bootcamp مقدمه ای فوق العاده برای این زبان برنامه نویسی قدرتمند ارائه می دهد.

Bootcamp با پوشش همه چیزهایی که برای استفاده حرفه ای از Python باید بدانید، نیازی به دانش قبلی ندارد، فقط به اتصال به اینترنت و رایانه نیاز دارد.

این دوره جامع و در عین حال ساده شامل بیش از 100 سخنرانی و 21 ساعت ویدئو می باشد تا شما را از طبقه همکف مطلق در برنامه نویسی به تعالی کد نویسی برساند.

چه چیزی یاد هزینه دوره پایتون خواهید گرفت؟

Complete Python Bootcamp یک دوره فشرده همه در یک برای هر کسی است که به دنبال ایجاد مهارت های عالی پایتون در کمترین زمان است. شما با اصول اولیه شروع می‌کنید، مانند نحوه نصب و استفاده از پایتون، سپس به کشف تفاوت‌های بین پایتون 2 و پایتون 3، و همچنین نحوه استفاده از ماژول‌ها و کار با مهرهای زمانی می‌پردازید.

Bootcamp که در قالبی آسان برای دنبال کردن ارائه می شود، موضوعات پیچیده مانند ایجاد رابط کاربری گرافیکی را قابل مدیریت و ساده می کند.

در طول دوره، شما یاد خواهید گرفت که چگونه:کدهای پایتون را تنظیم، نصب و اجرا کنید و همچنین از Git و GitHub استفاده کنید.همه انواع داده های پایتون و عملگرهای مقایسه را بدانید.از توابع پایتون برای ایجاد برنامه های خودکار استفاده کنید.

از توابع مختلف پایتون، Booleans و برنامه نویسی شی گرا استفاده کنید.خطاها هزینه دوره پایتون و استثناها را در برنامه های پایتون مدیریت کنید.هزینه و مدت

برای پوشش دادن همه ویدیوها و محتوای ضبط شده اختیاری، ایرانیان سایبر حداقل به 22 ساعت زمان نیاز دارید. با این حال، منابع اضافی مختلفی وجود دارد که می توانید دانلود کنید و به آنها نیز دسترسی داشته باشید. هزینه این دوره برای شما حدود 94 دلار خواهد بود.

بهترین ویژگی دوره

Python Bootcamp برای نشان دادن نحوه استفاده از آموزش پایتون برای مقابله با وظایف دنیای واقعی بسیار عالی است. در طول دوره، پروژه‌های مختلفی وجود دارد که به شما امکان می‌دهند از مهارت‌های خود برای ساخت اپلیکیشن‌ها و حتی طراحی بازی‌های سرگرم‌کننده پایتون استفاده کنید.

فروشنده: Udemyهزینه: 94 دلارمدت زمان: 22 ساعتین دوره را بررسی کنید4. اصول پایتونآموزش آنلاین Pluralsightآموزش آنلاین Pluralsight

دوره "مبانی" برای افرادی که هیچ دانش هزینه دوره پایتون قبلی از برنامه نویسی پایتون ندارند عالی است، شما را با همه چیزهایی که باید در مورد کدنویسی با پایتون بدانید آشنا می کند.

رابرت اسمالشر و آستین بینگهام از Sixty North مقدمه‌ای ساده و آسان در مورد آنچه پایتون می‌تواند انجام دهد و برنامه‌نویسان چگونه می‌توانند از این زبان استفاده کنند، ارائه می‌کنند.

هدف این دوره این است که حتی پیچیده‌ترین جنبه‌های پایتون را سرگرم‌کننده و جذاب کند و شما را از طریق انواع مؤلفه‌ها، از رشته‌ها و مجموعه‌ها گرفته تا آبجکت‌ها و مدولار بودن راهنمایی کند.

چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

یکی از دوره‌های جامع‌تر برای کسانی که می‌خواهند پایتون را از ابتدا یاد بگیرند، درس‌های Python Fundamentals از همان ابتدا با نحوه نصب پایتون 3 بر روی سیستم عامل انتخابی خود و وارد کردن از دوره پایتون کتابخانه استاندارد پایتون شروع می‌شود.

مربیان همچنین به جنبه اداری پایتون نگاه می کنند، مانند مستندسازی کد شما با استفاده از Docstrings، و نحوه مدیریت فایل ها و منابع. برخی از موضوعات تحت پوشش عبارتند از:

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

هرچه دانش مرتبط تری داشته باشید، برای کارفرمایان بالقوه  دوره پایتون چیست قابل فروش تر خواهید بود. به همین دلیل است که گذراندن دوره گواهینامه پایتون و تقویت مهارت های خود هوشمندانه خواهد بود. این دوره به شما عملیات داده در پایتون، رشته ها، شرایط را می آموزدعبارات al، مدیریت خطا، و چارچوب وب رایج پایتون، جنگو. هیچ راه ساده تری برای یادگیری مزایای پایتون وجود ندارد. آن را به عنوان پایتون برای مبتدیان در نظر بگیرید.

عملیات داده در پایتون، رشته ها، عبارات شرطی، مدیریت خطا و چارچوب وب Python جنگو را با دوره آموزشی Python بیاموزید.امنیت پایتون

یادگیری برنامه نویسی پایتون نه تنها آسان است، بلکه یکی از امن ترین زبان های برنامه نویسی کامپیوتری نیز به لطف پروژه امنیتی OWASP Python است. این پروژه به برنامه نویسان کمک می کند تا یک "نسخه سخت شده" ایجاد کنند که در برابر حملات و دستکاری ها مقاوم تر است. با رویکرد به این مشکل از سه زاویه مختلف، دوره پایتون چیست توسعه‌دهندگان می‌توانند از تجزیه و تحلیل جعبه سفید، تجزیه و تحلیل جعبه سیاه و توسعه پایتون سخت‌شده امنیتی که برای محیط‌های پرخطر و با امنیت بالا مناسب است، استفاده کنند.

مردم می توانند آزادانه از کدی که برنامه نویسان OWASP توسعه داده اند استفاده کنند، زیرا کد منبع باز و Apache 2.0 تحت مجوز Creative Commons است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را نسبت دهید، سپس می توانید فورک های اختصاصی پروژه را به دلخواه تغییر دهید و از آنها استفاده کنید - حتی در پروژه های تجاری. بنابراین، برنامه های توسعه این پروژه را انتخاب کنید و مزایای پایتون را به دانش خود اضافه کنید. از آنجایی که امنیت امروز یک موضوع مهم است، مهارت های شما حتی قابل فروش تر خواهد بود!

ویدیوی زیر را تماشا کنید که به شما کمک می کند 10 دلیل اصلی برای یادگیری برنامه نویسی پایتون را درک کنید.چرا پایتون را آنلاین یاد نمی گیریم؟

البته، بهترین راه برای یادگیری برنامه نویسی پایتون، شرکت در یک کلاس در آن است، پس چرا در دوره آموزشی Simplilearn’s Data Science با گواهینامه پایتون ثبت نام نکنید؟ این دوره مفاهیم اساسی برنامه ایرانیان سایبر نویسی پایتون را دوره پایتون چیست به شما می آموزد و دانش عمیقی در تجزیه و تحلیل داده ها، یادگیری ماشینی، تجسم داده ها، خراش دادن وب و پردازش زبان طبیعی به شما می دهد. شما بر مفاهیم اساسی انواع داده ها، تاپل ها، لیست ها، دیکت ها، عملگرهای اصلی و توابع مسلط خواهید شد.

در حالی که در آن هستید، برنامه گواهینامه حرفه ای Simplilearn در علم داده را بررسی کنید. این برنامه برای همه افراد حرفه‌ای ایده‌آل است که موضوعات مهم شغلی مانند R، برنامه‌نویسی پایتون، الگوریتم‌های یادگیری ماشین، و مفاهیم NLP، تجسم داده‌ها با Tableau را با جزئیات زیاد از طریق مدل یادگیری تعاملی Simplilearn با جلسات زنده توسط پزشکان جهانی، آزمایشگاه‌های عملی پوشش می‌دهد. هکاتون های آی بی ام و پروژه های صنعتی.

علاوه بر این، یادگیری نظارت شده و مدل های یادگیری بدون نظارت مانند رگرسیون خطی، رگرسیون لجستیک، خوشه بندی، کاهش ابعاد، K-NN و خط لوله را بهتر درک خواهید کرد. این دوره نه تنها شما را برای حرفه ای در پایتون آماده می کند، بلکه یک گواهی موفقیت آمیز نیز به شما ارائه می دهد. اصول اولیه پایتون: انجام شد! دوره پایتون چیست یک حرفه جدید: در راه است!

اکنون زمان یادگیری پایتون است. اصول اولیه به شما کمک می کند تا موقعیت بالایی در زمینه هیجان انگیز انتخابی خود به همراه پتانسیل افزایش درآمد کسب کنید. علم داده احتمالاً بهترین گزینه شماست، اما هر کجا که فرود بیایید، خوشحال خواهید شد که برنامه نویسی پایتون را یاد گرفته اید. پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، همه منظوره و بسیار محبوب است.

زبان برنامه نویسی پایتون (آخرین پایتون 3) در توسعه وب، برنامه های کاربردی یادگیری ماشین، همراه با تمام فناوری های پیشرفته در صنعت نرم افزار استفاده می شود. زبان برنامه نویسی پایتون برای افراد مبتدی و همچنین برای برنامه نویسان با تجربه با زبان های برنامه نویسی دیگر مانند C++ و جاوا بسیار مناسب است.

این آموزش اختصاصی پایتون به شما کمک می کند تا زبان برنامه نویسی پایتون را به کارآمدترین روش، با موضوعاتی از مقدماتی تا پیشرفته (مانند Web-scraping، Django، Deep-Learning، و غیره) با مثال پایتون چیست یاد بگیرید.

در زیر حقایقی در مورد زبان برنامه نویسی پایتون آورده شده است:پایتون در حال حاضر پرکاربردترین زبان برنامه نویسی چند منظوره و سطح بالا است.پایتون اجازه برنامه نویسی در پارادایم های شی گرا و رویه ای را می دهد.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

. Codecademy

Codecademy به محض باز کردن صفحه به  آموزش الگوریتم وفلوچارت شما امکان کدنویسی می‌دهد و یک مقدمه سرگرم‌کننده و اجتماعی برای برنامه‌نویسی برای بچه‌ها است. این دوره ها با هدف دانشجویان سطوح بالاتر، بر مهارت های برنامه نویسی عمومی و توسعه جاوا اسکریپت تمرکز دارند. Codecademy از نظر رویکرد بسیار تعاملی برای برنامه نویسی با سایر دوره ها متفاوت است. دانش‌آموزان از طریق یک پایانه یکپارچه کار می‌کنند که هنگام کدنویسی بازخورد می‌دهد. عنصر اجتماعی از طریق کسب نشان ها و به اشتراک گذاری پیشرفت با دوستان رشد می کند

6. چگونه کدنویسی را سرگرم کننده کنیم (دوره رایگان)

programming_for_kid_1920

بخشی از کمپین "آموزش برای نوآوری" رئیس جمهور سابق اوباما، این دوره رایگان برای مربیان و والدینی که می خواهند فرزندان خود را برنامه نویسی کنند ایجاد شده است. این دوره آموزشی ۱ ساعته آنلاین، بر ابزارها، تکنیک‌ها و ایده‌هایی تمرکز دارد که می‌توانید از آنها برای الهام بخشیدن به سرگرمی و خلاقیت در آموزش الگوریتم وفلوچارت برنامه‌نویسی استفاده کنید. این دوره که بازی‌ها، تمرین‌ها، برنامه‌ها و موارد دیگر را پوشش می‌دهد، از نحو کد یا قراردادهای هر زبان خاص دور می‌شود و تمرکز بر سرگرم‌کننده‌سازی کدنویسی را حفظ می‌کند.

7. OpenClassroom

اسکرین شات Openclassroom

Openclassroom که توسط دانشگاه استنفورد اداره می شود به دانش آموزان fدسترسی ری به سخنرانی های علوم کامپیوتر سخنرانی ها طیف گسترده ای از برنامه درسی برنامه نویسی و مهارت های عمومی کامپیوتر ایرانیان سایبر را پوشش می دهند. ویدئوها ساختار خوبی دارند و از دروس کاملاً ابتدایی به علوم دقیق، نحو و ساختارها می روند. فرمت سخنرانی راهی عالی برای دانش آموزان برای تعامل بصری و همچنین آموزش الگوریتم وفلوچارت آشنا کردن آنها با سبک های سوم آموزش و یادگیری است.

8. کدا

اسکرین شات Codea

برنامه‌های آی‌پد باید یکی از داغ‌ترین برنامه‌هایی باشند که در حال حاضر در حال توسعه هستند. Codea به آسان‌تر کردن فرآیند توسعه و برنامه‌نویسی iPad برای کودکان کمک می‌کند. این یک نقطه شروع عالی برای دانشجویان علاقه مند به برنامه نویسی یا یادگیری پیانو و برنامه ها است و به دانش آموزان اجازه می دهد مستقیماً روی دستگاه برنامه ریزی کنند. دانش آموزان می توانند بازی ها، شبیه سازی ها و تقریباً هر ایده بصری که دارند ایجاد کنند. مانند همه برنامه آموزش الگوریتم وفلوچارت ها، Codea از iTunes در دسترس است و تنها 7.99 دلار است

9. کداکید

CodaKid-Minecraft-Coding-Course

CodaKid یک استراحت خوش‌آمد از رابط‌های کشیدن و رها کردن، به بچه‌های 7 تا 15 ساله می‌آموزد که کد واقعی بنویسند در حالی که از ابتدا مودهای سفارشی برای Minecraft و برنامه‌های بازی موبایل ایجاد می‌کنند. CodaKid که توسط یک طراح باسابقه بازی Silicon Valley ایجاد شده است، دوره های آنلاین و خودگامی مانند Mod Creation: The Adventure Begins، دوره Minecraft Modding with Java را ارائه می دهد. دوره های CodaKid سرگرم کننده، شاداب و دارای 35-45 ساعت الگوریتم وفلوچارت پروژه های تعاملی و ویدیوهای HD هستند. جالب‌ترین بخش این است که کارکنان آموزشی CodaKid از طریق اشتراک‌گذاری صفحه پشتیبانی آنلاین ارائه می‌کنند و یک پلت فرم آموزشی قوی دارند که امتیاز و جوایز را اعطا می‌کند.

10. کتاب (پاداش)

پایتون برای کودکان

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

این اغلب منجر به اعداد شناور یادگیری برنامه نویسی پایتون غیر حضوری می شود (اعداد با نقطه اعشار، یعنی نه یک عدد گرد). اگر بخواهیم در هنگام تقسیم فقط اعداد صحیح را بدست آوریم، به آن تقسیم طبقه می گویند. در این صورت باید از اسلش های دوبل رو به جلو به صورت زیر استفاده کنیم:

همچنین می‌توانیم باقیمانده یک عدد تقسیم بر عدد دیگر را با استفاده از علامت درصد پیدا کنیم:

این عمل به خصوص در مواردی که یادگیری برنامه نویسی پایتون غیر حضوری می خواهیم زوج یا فرد بودن عددی را بررسی کنیم می تواند مفید باشد. عددی فرد است اگر وقتی بر 2 تقسیم شود، باقیمانده 1 باشد. در غیر این صورت، زوج است.

در اینجا یک تصویر است:#از آنجایی که باقیمانده 3 است، این عدد فرد استهنگامی که می خواهیم عددی را به توان خاصی برسانیم، از ستاره دوتایی استفاده می کنیم:

عملگرهای انتساب در پایتونشما از این عملگرها برای تخصیص مقادیر به متغیرها استفاده می کنید.وقتی یک متغیر را اعلام می کنیم، از علامت مساوی استفاده می کنیم:همچنین می توانیم چندین متغیر را در یک خط اعلام کنیم:

ما می توانیم از این به عنوان راهی برای یادگیری برنامه نویسی پایتون غیر حضوری جابجایی مقادیر بین متغیرها نیز استفاده کنیم. به عنوان مثال، فرض کنید دو متغیر a و b داریم و می خواهیم مقادیر آنها را تغییر دهیم.یک راه منطقی برای انجام این کار، معرفی یک متغیر سوم است که به عنوان یک متغیر موقت عمل می کند:

ما می توانیم این کار را در یک خط به روش زیر انجام دهیم:همچنین می توانیم عملگرهای انتساب را با عملگرهای حسابی ادغام کنیم.بیایید ابتدا ببینیم چگونه می توانیم این کار را برای ایرانیان سایبر اضافه انجام دهیم.

این ممکن است دقیق به نظر نرسد، زیرا سمت راست با سمت چپ برابر نیست. با این حال، در این مورد ما صرفاً یک تکلیف را انجام می دهیم و نه مقایسه دو طرف معادله.

برای انجام سریع این کار می توانیم از فرم یادگیری برنامه نویسی پایتون غیر حضوری زیر استفاده کنیم:این معادل عبارت قبلی است.به طور مشابه، ما می توانیم همین کار را با سایر عملگرهای حسابی انجام دهیم:مقایسه عملگرها در پایتون

احتمالاً یاد گرفته‌اید که چگونه در مدرسه مقایسه‌های اولیه اعداد را انجام دهید، مانند بررسی اینکه آیا یک عدد خاص بزرگ‌تر از عدد دیگری است یا اینکه آیا آنها مساوی هستند.

ما می توانیم تقریباً از همان عملگرها در پایتون برای انجام چنین مقایسه هایی استفاده کنیم.بیایید آنها را در عمل ببینیم.اپراتورهای برابریبا استفاده از عملگر == می توانید بررسی کنید که آیا دو عدد برابر هستند:

آخرین عبارت به False ارزیابی می شود زیرا 2 برابر با 3 نیست.عملگر دیگری وجود دارد که می توانید با استفاده از آن بررسی کنید که آیا 2 عدد برابر نیستند یا خیر. این عملگری است که ممکن است در کلاس های ریاضی خود ندیده باشید که دقیقاً به این شکل نوشته شده باشد. این عملگر است !=.

بیایید مقایسه کنیم که آیا 2 برابر با 3 نیست:این عبارت به True ارزیابی می شود زیرا 2 در واقع برابر با 3 نیست.

عملگرهای نابرابریاکنون در اینجا می خواهیم ببینیم که چگونه می توان بررسی کرد که آیا یک عدد از عدد دیگری بزرگتر است یا خیر:این چیزی است که قبلاً باید از کلاس های ریاضی خود بدانید.

هنگامی که سعی می کنیم بررسی کنیم که آیا یک عدد بزرگتر یا مساوی با عدد دیگری است، باید از این عملگر استفاده کنیم >=:

به همین ترتیب، برای بررسی اینکه آیا یک عدد کوچکتر یا مساوی با دیگری است، داریم:عملگرهای منطقیدر ریاضی دبیرستان ممکن است با عملگرهای منطقی مانند و و یا آشنا شده باشید.

به طور خلاصه، برای اینکه یک عبارت برنامه نویسی پایتون غیر حضوری در هنگام استفاده از و به True ارزیابی شود، هر دو عبارت باید درست باشد. در پایتون آن را با استفاده از و پیاده سازی می کنیم:

این مثال قرار است به True ارزیابی شود زیرا 5 بزرگتر از 0 است که به True ارزیابی می شود و 3 کمتر از 5 است که همچنین به True ارزیابی می شود. از این به True و True می رسیم که به True ارزیابی می شود.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

مانوئل دوره‌ها را جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و ثبت نام کلاس برنامه نویسی پایتون رتبه‌بندی کرد و من مقاله‌ای را که الان می‌خوانید نوشتم. در طول این فرآیند، ما ایده‌ها را از یکدیگر حذف کردیم و بهبودهای تکراری انجام دادیم تا زمانی که هر دو از نتیجه نهایی راضی بودیم.

سوم، در طول تحقیقات خود، با دوره‌هایی مواجه شدیم که احساس می‌کردیم خوب ساخته شده‌اند، اما شناخته شده نیستند. اگر ما یک رویکرد صرفاً داده‌محور را اتخاذ می‌کردیم، باید آن دوره‌ها را از رتبه‌بندی خارج می‌کردیم، حتی به این دلیل که ثبت‌نام کمتری داشتند.

در عوض، ما طرفدار یک رویکرد کل نگر بودیم. ما این فهرست را با گنجاندن آن دوره‌ها تقویت کردیم: انتخاب‌های شخصی‌تر که امیدواریم آن‌هایی از شما را که قبلاً دوره‌های محبوب‌تر پایتون را دیده‌اند یا گذرانده‌اند و به دنبال چیزی متفاوت هستند شگفت‌زده کند.

پس از گذراندن این فرآیند - ترکیب داده های Class Central، تجربه ما ثبت نام کلاس برنامه نویسی پایتون به عنوان یادگیرنده مادام العمر و ویرایش های زیاد - به رتبه بندی نهایی خود رسیدیم. تا کنون، ما بیش از 16 ساعت را صرف ساختن این رتبه‌بندی کرده‌ایم و قصد داریم در آینده به‌روزرسانی آن را ادامه دهیم.

آمار رتبه بندی دروس در اینجا برخی از آمارهای کلی در مورد رتبه بندی آورده شده است:در مجموع، دوره های این رتبه بندی 9 میلیون ثبت نام کرده اند که 4 رشته دارای بیش از 1 میلیون ثبت نام هستند.Coursera، با چهار دوره، ارائه دهنده ترین ارائه دهنده در رتبه بندی است.

محبوب ترین دوره در این رتبه بندی حدود 4 میلیون ثبت نام دارد.هشت دوره کاملاً رایگان یا ممیزی رایگان هستند. دو تا پرداخت می شود.این دوره ها 38 هزار بررسی در کلاس مرکزی ثبت نام کلاس برنامه نویسی پایتون جمع آوری کرده اند.

حالا پس بیایید به انتخاب های خود برویم!1. برنامه نویسی برای ایرانیان سایبر همه - شروع با پایتون (دانشگاه میشیگان)دکتر چاک، مدرس دوره

انتخاب شماره 1 من برای بهترین دوره آموزشی پایتون برای مبتدیان باید برنامه نویسی برای همه باشد که توسط دانشگاه میشیگان در Coursera ارائه شده است. این دوره محبوب ترین دوره پایتون در Coursera است، با نزدیک به 2.5 میلیون ثبت نام - و دلیل خوبی هم دارد.

این دوره به عنوان یک مقدمه دوستانه برای دنیای برنامه نویسی عمل می کند. از همان ابتدا فرض بر این است که شما هیچ تجربه ای در کدنویسی ندارید و نمی دانید برنامه ها چگونه کار می کنند. سپس از مفهومی به مفهوم دیگر حرکت می کند و به شما کمک می کند تا درک جامعی از زبان پایتون ایجاد کنید.

برای گذراندن این دوره، تنها چیزی که نیاز دارید حسابی اولیه است. پس از اتمام دوره،شما آماده گذراندن دوره های برنامه نویسی پیشرفته تر خواهید بود.

این دوره بلافاصله با برنامه نویسی شروع نمی شود، بلکه با چیزی که شما روی آن برنامه نویسی خواهید کرد شروع می شود: کامپیوتر.

اجزای اصلی یک کامپیوتر چیست؟ برنامه چیست و کامپیوتر چگونه آن را درک می کند؟ چرا برای کامپیوتر اینقدر آسان است که کاری را که شما به آن می گویید انجام ندهد؟ اینها سوالاتی هستند که می توانید  ثبت نام کلاس برنامه نویسی پایتون تا پایان قسمت اول دوره به آنها پاسخ دهید.

پس از آن، نحوه نصب و اجرای پایتون بر روی دستگاه و نحوه انتخاب یک ویرایشگر کد مناسب به شما نشان داده خواهد شد. و سپس، شما باید کد بنویسید! واژگان پایتون، "گرامر" منحصر به فرد آن و همچنین مفاهیم برنامه نویسی سطح بالاتر به شما آموزش داده خواهد شد.

شما می دانید که چگونه متغیرها و عباراتی را برای ذخیره و محاسبه مقادیر بنویسید، که می توانند از انواع داده های مختلف باشند. شما می دانید که چگونه و چرا می توانید از دستورات شرطی برای تعیین شرایط انشعاب در کد خود استفاده کنید. در مورد توابع و آرگومان ها و نحوه استفاده از آنها برای استفاده مجدد از کد به شما آموزش داده می شود. آخرین  کلاس برنامه نویسی پایتون اما نه کم اهمیت، شما متوجه خواهید شد که حلقه ها و تکرارها چه می کنند.

در پایان دوره، می‌دانید که چگونه برنامه‌ای بنویسید که ورودی کاربر را می‌پذیرد، نتیجه را محاسبه می‌کند و خروجی را به کاربر برمی‌گرداند. یک تجربه کامل در واقع!چگونه یاد خواهید گرفت

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، یادگیری برنامه نویسی پایتون همه کاره و محبوب است. این زبان به عنوان زبان اول عالی است زیرا مختصر و خواندنی است و همچنین زبان خوبی برای هر برنامه نویسی است زیرا می توان از آن برای همه چیز از توسعه وب گرفته تا توسعه نرم افزار و برنامه های علمی استفاده کرد.

مهارت های برداشتن:

این دوره مقدمه ای عالی برای مفاهیم اساسی برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پایتون است. در پایان، برنامه‌نویسی در پایتون راحت خواهید بود و مهارت‌های خود را از پلتفرم Codecademy و روی رایانه شخصی خود خواهید برد. این آموزش پایتون برای مبتدیان نوشته شده است تا به آنها در درک مفاهیم اولیه تا پیشرفته زبان برنامه نویسی پایتون کمک کند. پس از تکمیل این آموزش، خود را در سطح بالایی از تخصص در پایتون خواهید دید، از جایی که می توانید خود را به سطوح بعدی ببرید یادگیری برنامه نویسی پایتون تا یک مهندس نرم افزار در کلاس جهانی شوید.

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری، تعاملی، شی گرا و سطح بالا برای همه منظوره است. پایتون یک زبان برنامه نویسی با تایپ پویا و جمع آوری زباله است. این کد توسط Guido van Rossum طی سال‌های 1985-1990 ایجاد شد. کد منبع پایتون نیز مانند Perl، تحت مجوز عمومی عمومی گنو (GPL) در دسترس است.

پایتون از چندین پارادایم برنامه نویسی از جمله زبان برنامه نویسی Procedural، Object Oriented و Functional پشتیبانی می کند. فلسفه طراحی پایتون بر خوانایی کد با استفاده از یادگیری برنامه نویسی پایتون تورفتگی قابل توجه تأکید دارد.

این آموزش درک کاملی از زبان برنامه نویسی پایتون از مفاهیم اولیه تا مفاهیم پیشرفته را ارائه می دهد. این آموزش شما را با رویکردهای ساده و کاربردی در حین یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون راهنمایی می کند.

جابز پایتون

امروزه تقاضای پایتون بسیار زیاد است و همه شرکت‌های بزرگ به ایرانیان سایبر دنبال برنامه‌نویسان عالی پایتون برای توسعه وب‌سایت‌ها، اجزای نرم‌افزاری و برنامه‌های کاربردی یا کار با فناوری‌های Data Science، AI و ML هستند. هنگامی که ما در حال توسعه این آموزش در سال 2022 هستیم، کمبود برنامه نویس پایتون زیاد است، زیرا بازار به دلیل کاربرد آن در یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و غیره، تعداد برنامه نویسان پایتون بیشتری را می طلبد.

امروزه یک برنامه نویس پایتون با 3-5 سال تجربه، حدود 150000 دلار بسته سالیانه درخواست می کند و این زبان برنامه نویسی پرتقاضا در آمریکا است. اگرچه بسته به محل کار می تواند متفاوت یادگیری برنامه نویسی پایتون باشد. فهرست کردن همه شرکت‌هایی که از پایتون استفاده می‌کنند غیرممکن است، برای نام بردن از چند شرکت بزرگ عبارتند از:

گوگلاینتلناساپی پالفیس بوکIBMآمازوننتفلیکسپینترستاوبرخیلی بیشتر...

بنابراین، شما می توانید کارمند بالقوه بعدی برای هر یک از این شرکت های بزرگ باشید. ما یک ماده آموزشی عالی برای یادگیری برنامه نویسی پایتون برای شما ایجاد کرده ایم که به شما کمک می کند برای مصاحبه های فنی و آزمون های گواهینامه بر اساس پایتون آماده شوید. بنابراین، یادگیری پایتون را با استفاده از این آموزش ساده و موثر از هر کجا و در هر زمان کاملاً با سرعت خود شروع کنید.

چرا پایتون یاد بگیریم؟

پایتون همواره به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان رتبه بندی می شود. یادگیری پایتون نسبتاً آسان است، بنابراین اگر شروع به یادگیری هر زبان برنامه نویسی کرده اید، پایتون می تواند انتخاب عالی شما باشد. امروزه مدارس، کالج ها و دانشگاه های مختلف پایتون را به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی خود آموزش می دهند. دلایل خوب برنامه نویسی پایتون دیگری وجود دارد که پایتون را به بهترین انتخاب هر برنامه نویسی تبدیل می کند:

پایتون منبع باز است که به معنای در دسترس بودن آن رایگان است.پایتون ساده است و یادگیری آن بسیار آسان استپایتون همه کاره است و می توان از آن برای ایجاد چیزهای مختلف استفاده کرد.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

برای فرآیندها استفاده می شودیک الماسالماسبرای آموزش الگوریتم وفلوچارت تصمیم گیری استفاده می شودک فلشفلش هاجهت گام ها/اقدامات را نشان دهیدمعلم از دانش‌آموزان می‌خواهد که ویدیوی «الگوریتم‌ها چیست؟» را دوباره تماشا کنند و یک نمودار جریان برای نشان دادن الگوریتم ساخت ساندویچ گیاهی ایجاد کنند.

دانش آموزان ممکن است از ابزارهای آنلاین مانند Grapholite یا draw.io برای ایجاد نمودارهای جریانی از الگوریتم های خود استفاده کنند.دانش آموزان نمودارهای جریان خود را به اشتراک می گذارند و بازخورد خود را در مورد:توالی مراحلاستفاده صحیح از نمادها

دانش‌آموزان همچنین می‌توانند نمودارهای جریان ایجاد شده را با انجام یا اجرای مراحل برای تعیین اینکه آیا عناصری گم شده‌اند یا نیاز به اصلاح دارند، آزمایش کنند.دانش آموزان در پاسخ به بازخورد، نمودارهای جریان خود را اصلاح می کنند.

همانطور که دانش‌آموزان با ارائه الگوریتم‌ها آموزش الگوریتم وفلوچارت به‌عنوان نمودارهای جریان بیشتر آشنا می‌شوند، می‌توان آنها را تشویق کرد که مجموعه‌ای از مراحل درگیر در سایر مسائل پیچیده‌تر دنیای واقعی را نشان دهند، مانند:

برنامه ریزی یک دست رباتیک برای برداشتن یک شیطراحی و پیاده سازی پادکست.

ایجاد نمودارهای جریان همچنین می تواند برای ارزیابی راه حل های دیجیتال استفاده شود. هنگامی که دانش‌آموزان با یک راه‌حل دیجیتال درگیر می‌شوند و آن را کشف می‌کنند (مثلاً پیمایش یک وب‌سایت، مانند نقشه تعاملی تونل مترو)، یک نمودار جریان ایجاد می‌کنند تا الگوریتم‌هایی را که در پشت رابط عمل می‌کنند، ترسیم کنند.

ویدئوی سواد در عمل: فناوری ها - استفاده از نمودار جریان برای ایجاد کدها

در این ویدئو، معلم از کلاس خود برای تهیه فهرستی از دستورالعمل ها و ایجاد فلوچارت پشتیبانی می کند. این ویدیو بخش کوچکی از درس را نشان می دهد که بر اصطلاحات مورد نیاز دانش آموزان برای درک فلوچارت ها و شبه کدها آموزش الگوریتم وفلوچارت تمرکز دارد. یادگیری ماشینی قرار است مدیریت سرمایه گذاری را متحول کند.

با این حال، بسیاری از متخصصان سرمایه گذاری هنوز در حال ایجاد درک خود از نحوه عملکرد یادگیری ماشین و نحوه به کارگیری آن هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، آنچه در ادامه می‌آید آغازگر ایرانیان سایبر روش‌های آموزش یادگیری ماشین و فلوچارت تصمیم‌گیری یادگیری ماشین با پاورقی‌های توضیحی است که می‌تواند به تعیین نوع رویکرد بر اساس هدف نهایی کمک کند.

دکمه اشتراکروش های آموزش یادگیری ماشین1. یادگیری گروهی

مهم نیست که چقدر با دقت انتخاب شده است، هر الگوریتم یادگیری ماشین دارای میزان خطای مشخصی خواهد بود و مستعد پیش بینی های پر سر و صدا خواهد بود. یادگیری گروهی با ترکیب آموزش الگوریتم وفلوچارت پیش‌بینی‌های الگوریتم‌های مختلف و میانگین‌گیری نتایج، این نقص‌ها را برطرف می‌کند.

این امر نویز را کاهش می دهد و در نتیجه پیش بینی های دقیق و پایدار تری نسبت به بهترین مدل منفرد ایجاد می کند. در واقع، راه‌حل‌های یادگیری گروهی در طول سال‌ها برنده بسیاری از مسابقات یادگیری ماشینی معتبر شده‌اند.

یادگیری گروهی یادگیرندگان ناهمگن یا همگن را جمع می کند. یادگیرندگان ناهمگن انواع مختلفی از الگوریتم ها هستند که با یک طبقه بندی رأی گیری ترکیب می شوند. در مقابل، یادگیرندگان همگن ترکیبی از یک الگوریتم هستند که از داده های آموزشی متفاوتی بر اساس تکنیک بوت استرپ جمع آوری یا بسته بندی استفاده می کنند.

2. یادگیری تقویتی

از آنجایی که برنامه های واقعیت مجازی شبیه به محیط های دنیای واقعی می شوند، رویکردهای یادگیری ماشینی آزمون و خطا ممکن است در بازارهای مالی اعمال شود. الگوریتم‌های یادگیری تقویتی با تعامل بین خود و همچنین از داده‌های تولید شده توسط همان الگوریتم، بینش‌ها را تقلید می‌کنند. آنها همچنین از شبکه های عصبی عمیق نظارت شده یا بدون نظارت (DNN) در یادگیری عمیق (DL) استفاده می کنند.

هنگامی که برنامه AlphaGo DeepMind در بازی باستانی Go در سال 2017 قهرمان جهان را شکست داد، یادگیری تقویتی خبرساز شد. الگوریتم AlphaGo دارای عاملی است که برای اجرای اقداماتی طراحی شده الگوریتم وفلوچارت است که در طول زمان پاداش را به حداکثر می رساند و در عین حال محدودیت های محیط خود را نیز در نظر می گیرد.

 • javad salehi