یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مطالبی که قرار می دهیم مربوط به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد.

یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مطالبی که قرار می دهیم مربوط به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد.

برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان مزایای فراوانی به همراه دارد. بنده یک برنامه نویس هستم. ای کاش در زمان نوجوانی کسی بود و دستم را می گرفت و به سمت برنامه نویسی می آورد. کودکان و نوجوانان به آموزش برنامه نویسی بپردازند

۱۳ مطلب در شهریور ۱۴۰۱ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

هشدار روند: در طول سال‌ها، بوت‌کمپ‌های برنامه‌نویسی بسیار آموزش برنامه نویسی طولانی‌تر شده‌اند: از کمتر از ۱۱ هفته در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۱۵ هفته در سال ۲۰۱۹. حقوق: متوسط ​​حقوق بعد از یک بوت کمپ 8 هفته ای 58248 دلار است در مقابل متوسط ​​حقوق بعد از یک بوت کمپ طولانی تر از 16 هفته که 71103 دلار است. در حالی که بیشتر بوت کمپ ها 12 تا 14 هفته طول می کشند، مدارسی مانند مدرسه تورینگ (7 ماه)، آکادمی توسعه دهندگان آدا و هولبرتون (تا 2 سال) نمونه هایی از بوت کمپ های طولانی تر هستند.

شرکای وام دهی بوت کمپ کدنویسی

در آخرین تحقیقات ما، متوجه شدیم که 26٪ از فارغ التحصیلان بوت کمپ 2019 از وام های خارجی برای پوشش شهریه استفاده می کنند (این رقم در سال 2018 23٪ افزایش یافته است). محبوب ترین شرکای وام مورد استفاده Ascent Funding (که قبلاً Skills Fund) و Climb Credit بودند. 45 درصد از بوت کمپرهایی که از وام خارجی استفاده کردند، Ascent Funding/Skills Fund را انتخاب کردند. 24 درصد از وام اعتباری صعود استفاده کردند. دیگر شرکای وام دهی در این فضا آموزش برنامه نویسی عبارتند از Upstart، Quotanda، Sallie Mae، Earnest و Pave.

مکان های بوت کمپ: ایالات متحده + بین المللی

از اول ژوئن 2019، دوره های بوت کمپ کدنویسی در 71 شهر ایالات متحده و 38 ایالت، و 14 مورد به صورت آنلاین وجود دارد. داده های مکان از نمونه 180 دوره از همه 96 مدرسه واجد شرایط است.

6 بوت کمپ کانادایی 888 دانش آموز را در سال 2018 فارغ التحصیل کردند، در سال 2019 حدود 1057 دانش آموز فارغ التحصیل خواهند شد و در سال 2019 درآمدی معادل 12056406 دلار خواهد داشت. محبوب ترین زبان آموزشی در بوت کمپ های کانادا به طور مساوی بین Ruby on Rails و MEAN Stack تقسیم می شود. آموزش برنامه نویسی از 1 ژوئن 2019، دوره های بوت کمپ کدنویسی در 7 شهر و 4 استان کانادا برگزار می شود.

اینفوگرافیک نقشه بوت کمپ کدگذاری برنامه درسی در Bootcamps کدنویسی

توسعه وب Full-Stack همچنان بر برنامه های درسی بوت کمپ تسلط دارد - 90٪ از فارغ التحصیلان بوت کمپ کدنویسی توسعه وب Full-Stack را یاد می گیرند. بوت کمپ های برنامه نویسی توسعه وب از گذشته ایرانیان سایبر با استفاده از Ruby on Rails، Full-Stack JavaScript، .NET/C#، Java، Python یا PHP آموزش داده شده اند. در سال 2020، جاوا اسکریپت Full-Stack جایگاه خود را به عنوان زبان اصلی تدریس حفظ کرده است. 50٪ از دوره ها، جاوا اسکریپت Full-Stack را به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی گزارش کردند. نه تنها مدارس تازه وارد بازار شده اند که جاوا اسکریپت را انتخاب می کنند، بلکه بوت کمپ های تاسیس شده نیز برنامه های درسی خود را برای تأکید بر جاوا اسکریپت تغییر می دهند.

بوت کمپ های کدنویسی بستری برای نوآوری  آموزش برنامه نویسی هستند. از آنجایی که بوت کمپ ها 3 ماه طول می کشند، می توانند به سرعت برنامه درسی خود را بر اساس روند بازار و نیازهای کارفرما تکرار کنند. مهارت هایی که در یک بوت کمپ یاد می گیرید می تواند متفاوت باشد – احتمالاً HTML/CSS، جاوا اسکریپت، یک زبان پشتیبان مانند Rails یا Java را یاد خواهید گرفت. اما بسیاری از مدرسان و افراد صنعت به شما خواهند گفت که خود زبان برنامه نویسی مهم نیست. چیزی که واقعاً یاد می گیرید این است که چگونه یک زبان جدید یاد بگیرید. و این مهارتی است که کارفرمایان به ما می گویند بارها و بارها از آن قدردانی می کنند.

برنامه درسی شغل

در بالای برنامه درسی فنی، بیشتر بوت کمپ ها خدماتی را برای کمک به آماده سازی دانش آموزان برای بازار کار ارائه می دهند. تقریباً همه دانش‌آموزان گزارش می‌دهند که نوعی کمک دریافت می‌کنند: روزهای شغلی، آمادگی رزومه، کارآموزی، مصاحبه در محل، و موارد دیگر. محبوب ترین خدمات ارائه شده، کمک رزومه و رویدادهای شبکه است.

حقوق پس از کدنویسی بوت کمپ

اکثر فارغ التحصیلان بوت کمپ کدنویسی شغل تمام وقت برنامه نویسی پیدا می کنند و 83 درصد از فارغ التحصیلان مورد بررسی می گویند که در شغلی استخدام شده اند که نیاز به مهارت های فنی آموخته شده در بوت کمپ دارد، با افزایش متوسط ​​حقوق 56 درصد یا 25000 دلار. متوسط ​​حقوق اولیه یک درجه بوت کمپ 69079 دلار است. نتایج سالانه و مطالعه جمعیت‌شناسی گزارش دوره به موفقیت

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

در این مرحله، اگر هرگز حساب مایکروسافت خود آموزش بازی ماینکرافت را با فروشگاه ویندوز مرتبط نکرده اید، اعتبار خود را برای تکمیل عملیات وارد کنید. حساب مایکروسافت ندارید؟ نگران نباش! توصیه می کنم از راهنمای من که به موضوع اختصاص داده شده است، مشورت کنید.

مراحل نصب Minecraft در ویندوز و macOS یکسان است، چه نسخه آزمایشی را دانلود کرده باشید و چه بازی را خریداری کرده باشید. وقتی دانلود کامل شد، در واقع در ویندوز، باید فایل اجرایی Minecraft.msi را راه اندازی کنید و باید با دو بار فشردن پشت سر هم Next و سپس Install، Yes و Finish، بازی را نصب کنید.

اگر پیغام خطایی به شما نشان داده می‌شود، احتمالاً به این دلیل است که نرم‌افزار جاوا را روی رایانه خود نصب یا به‌روزرسانی نکرده‌اید: در این صورت، با پیروی از دستورالعمل‌هایی که در آموزش بازی ماینکرافت این آموزش به شما داده‌ام، آن را برطرف کنید.

از طرف دیگر، برای نصب Minecraft در macOS، منتظر بمانید تا فایل Minecraft.dmg دانلود شود، روی آن دوبار کلیک کنید و نماد Minecraft را به پوشه MacOS Applications بکشید تا مراحل تکمیل شود. سپس، بازی را با کلیک راست روی آن و دو بار متوالی فشار دادن گزینه Open از منوی کشویی آن شروع کنید (این کار برای دور زدن محدودیت‌های اپل در نرم‌افزار از سوی توسعه‌دهندگان غیرمجاز ضروری است).

در صفحه اصلی Minecraft، جزئیات حسابی را که در وب سایت بازی های ویدیویی ایجاد کرده اید وارد کنید و روی Log in و سپس Play کلیک کنید. در صورتی که متعاقباً باید منوهای بازی را به ایتالیایی ترجمه کنید، به قسمت Options> Language رفته و مورد ایتالیایی (ایتالیا) را در صفحه ای که می بینید انتخاب کنید.

در این مرحله، یک بازی جدید را شروع کنید و یک دنیای جدید را انتخاب کنید. سه حالت بازی وجود دارد: حالت خلاقانه که در آن منابع نامحدودی وجود دارد، حالت Survival که در آن باید منابع را بدست ایرانیان سایبر آورید و حالت Extreme که بسیار دشوار است و تنها یک زندگی را به بازیکن می بخشد.

Minecraft Classic را از مرورگر آموزش بازی ماینکرافت وب بازی کنید

اگر نمی خواهید Minecraft را روی رایانه خود نصب کنید، می توانید سعی کنید نسخه کاملا رایگان و قابل استفاده را از یک مرورگر وب بازی کنید: Minecraft Classic. این یکی از اولین نسخه های منتشر شده در سال 2009 است، سالی که این بازی ویدیویی در دسترس قرار گرفت.

به همین دلیل، Minecraft Classic به هیچ وجه به تجربه بازی فعلی ارائه شده توسط جدیدترین نسخه های این بازی ویدیویی نزدیک نیست. با این حال، این بدان معنا نیست که عناصر اصلی خود را به اشتراک می گذارد: در واقع، می توان با استفاده از 32 بلوک موجود، دنیای بازی را نابود کرد و ساخت.

به‌علاوه، به لطف پشتیبانی WebRTC از مرورگرهای وب، می‌توانید تنها با اشتراک‌گذاری یک URL اختصاصی، حداکثر نه دوست را به جلسه بازی خود دعوت آموزش بازی ماینکرافت کنید.

اگر به Minecraft Classic علاقه دارید، به صفحه وب رسمی بروید و دکمه کپی را فشار دهید تا URL جلسه را کپی کنید و می توانید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. پس از انجام این کار، یک نام مستعار را در کادر مربوطه مشخص کنید و دکمه Start را فشار دهید تا پخش شروع شود.

Minecraft را بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها دانلود و نصب کنید

همانطور که پیش بینی می شد، Minecraft برای خرید در اندروید از طریق Play Store و iOS از طریق App Store نیز در دسترس است، اما در این مورد، در دستگاه های تلفن همراه، نمی توان بازی را با نسخه p امتحان کرد. تست رایگان

در هر صورت، مراحل دانلود پس از خرید بازی در اندروید و iOS مشابه  بازی ماینکرافت همان چیزی است که معمولاً برای دانلود یک بازی یا اپلیکیشن رایگان امکان پذیر است. در پایان خرید و دانلود، می توانید با زدن دکمه Open از پلی استور یا اپ استور بازی را شروع کنید یا نماد آن را که به صفحه اصلی دستگاه شما اضافه شده است فشار دهید.

Minecraft را روی کنسول دانلود کنید

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

آموزش اپ اینونتور1

طبق PayScale، میانگین حقوق 74 هزار  آموزش اپ اینونتور دلار در سال.

مزایا قدرتمند و قادر به مدیریت حجم زیادی از داده ها. در تقاضای بالا، مدیریت پایگاه داده تقریباً برای هر وب سایت مورد نیاز است.معایب تسلط بر آن دشوار است. برخورد با داده های آرشیو شده می تواند خسته کننده باشد.C ++لوگوی C ++لوگوی C ++

زبان C اولیه هنوز در حال استفاده است، اما امروزه بیشتر توسعه دهندگان به C ++ تغییر داده اند. این زبان برنامه نویسی همه منظوره بیش از همه به دلیل همه کاره بودن شناخته شده است. می توانید از آن برای ایجاد انواع برنامه ها استفاده کنید.

برنامه های کامپیوتری، برنامه های کاربردی موبایل، بازی های ویدئویی، سیستم عامل ها، کل مرورگرها، تا حدی حتی توسعه وب - اگر می توانید به هر چیزی فکر کنید، C ++ می تواند آن را انجام دهد. آموزش اپ اینونتور و به سرعت آن را اجرا خواهد کرد.پلت فرم عمدتا توسعه نرم افزار. می تواند در شرایط مختلف استفاده شود.

دشواری یادگیری نسبتاً دشوار است، به خصوص برای مبتدیان.

محبوبیت # 5 در شاخص محبوبیت PYPL در فوریه 2021. # 4 در شاخص TIOBE در فوریه 2021. # 4 در میان زبان های اصلی سال 2019 توسط IEEE. مورد علاقه 43 درصد از توسعه دهندگان StackExchange در سال 2020.

میانگین حقوق 70 هزار دلار در سال طبق PayScale.

مزایا تطبیق پذیری خالص. شما واقعا می توانید آن را برای هر چیزی استفاده کنید. مهارت ها به خوبی به زبان های دیگر ترجمه می شوند. سریع و قدرتمند.

معایب این زبان برای کسانی که تازه شروع به برنامه نویسی کرده اند زبان مناسبی نیست. بسیار آموزش اپ اینونتور پیچیده برای قدیمی بودن و در کاربردهای بسیار جهانی. برای توسعه وب ایده آل نیست.C #لوگوی C#لوگوی C#

در حالی که C ++ یک بسط مستقیم از C است، C # به سادگی از آن الهام گرفته شده است. مانند C ++، C # به دلیل اینکه نسخه مدرن و همه کاره‌تر زبان اصلی است که اکنون منسوخ شده است، شناخته می‌شود. ایرانیان سایبر پس تفاوت این دو چیست؟

برای یک چیز، C # بسیار ساده تر برای یادگیری است. این پیچیدگی کمتری دارد، اما همچنان می توان از آن برای ایجاد برنامه های مختلف استفاده کرد. همچنین برای توسعه وب بسیار بهتر از C ++ است. این زبان برای توسعه بازی بسیار محبوب است و در میان پردرآمدترین زبان ها قرار دارد.

کدام یک از این دو را انتخاب کنیم؟ آموزش اپ اینونتور بستگی دارد. اگر به برق خام نیاز دارید C ++ بهترین است. C # ساده تر است، اما هنوز یک راه حل همه کاره است.پلت فرم عمدتا نرم افزار و توسعه وب.دشواری یادگیری نسبتاً آسان.

محبوبیت شماره 4 در شاخص محبوبیت PYPL در فوریه 2021. شماره 5 در شاخص TIOBE در فوریه 2021. شماره 7 در میان زبان های اصلی IEEE در سال 2019. مورد علاقه 60 درصد از توسعه دهندگان StackExchange در سال 2020.

میانگین حقوق 68 هزار دلار در سال طبق PayScale.

مزایا یادگیری نسبتا آسان، به خصوص در مقایسه با C ++. همه کاره. می توان از آن در برنامه های مختلف استفاده کرد.

معایب آن به اندازه C ++ قدرتمند و سریع نیست. این بسیار به ویندوز و دات نت گره خورده است زیرا عمدتاً توسط مایکروسافت نگهداری می شود.سریع لوگوی سویفت لوگوی سویفت

وقتی صحبت از توسعه iOS و macOS می شود، سوئیفت استاندارد طلایی است. مدرن، سریع و متمرکز بر امنیت است. همه اینها باعث شده است که محبوبیت آن منفجر شود. توسعه دهندگان عاشق کدنویسی با سوئیفت آموزش اینونتور هستند زیرا نوشتن آن آسان است، به همین دلیل است که توانسته توسعه iOS را در انحصار خود درآورد.

آیا می خواهید بدانید که چگونه ترافیک خود را بیش از 1000٪ افزایش داده ایم؟به 20000+ نفر دیگر بپیوندید که خبرنامه هفتگی را با مشاوره تخصصی در مورد وردپرس دریافت می کنند!

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

پروژه اپ اینونتور1

1x1 پیکسل بسته هدیه Agent Asha - سرگرمی برنامه پروژه اپ اینونتور نویسی بدون صفحه بسته هدیه نماینده Asha41.99 دلار با احتساب حمل و نقل سن: 7-11

خس... به شما نگفتم، درست است، اما آژانس جاسوسی کودکان (CSA) یک محصول کدنویسی جدید ارائه کرده است، و ماموریت آن این است که بچه ها را به برنامه نویسی و علوم کامپیوتر و همچنین تبدیل شدن به متفکران انتقادی تبدیل کند.

بسته هدایای آژانس جاسوسی کودکان (برای سنین 7 تا 11 سال) یک کتاب ماجراجویی جاسوسی و بسته فعالیت با بازی آشا جوشی است که یک کدنویس 11 ساله و مامور مخفی آژانس جاسوسی کودکان است.

Agent Asha به بچه ها می آموزد که چگونه مخفیانه (ایمنی اینترنت)، طراحی ابزارها (برنامه نویسی کامپیوتری)، اجتناب از بدهای تشنه داده (سواد دیجیتال)، تجزیه و تحلیل اطلاعات (اخبار جعلی) و پروژه اپ اینونتور موارد دیگر را آموزش دهند.

این یک راه داستان محور و بدون صفحه برای ورود به برنامه درسی محاسبات KS1 و KS2 است. این کتاب نحوه شکستن کدها را نشان می‌دهد و اصول کدنویسی را آموزش می‌دهد و پر از الگوهای مختلف و مقدار مشخصی از طنز توالت است.

ایده بزرگ این است که همه بچه ها را برای یک دآینده مجازی: اخبار جعلی، نظارت جمعی، خواهر و برادر واقعا آزاردهنده و غیره.

نویسنده سوفی دین در کد کلاب، در کنار گوگل و وزارت آموزش بریتانیا، برای کمک به معرفی برنامه درسی کدنویسی جدید در مدارس ابتدایی کار می کرد.

بسته هدیه Agent Asha از Bright Little Labs (خالق Detective Dot) شامل همه چیزهایی است که برای راه اندازی یک واحد CSA محلی نیاز دارید:کتاب داستان ماجراجویی Agent Asha: Mission Sharkپروژه اپ اینونتور  Bytes (منتشر شده توسط Walker Books)دعوت شخصی به آژانس جاسوسی کودکان (CSA)شش فعالیت آموزشی جاسوسی STEMنقشه دیواری مامور مخفی کارت عضویت مامور مخفی CSAکارت های ابزار CSAبرچسب های رسمی CSAدسترسی به دنیای آنلاین همهجانبه ایرانیان سایبر CSA (برنامه iOS/Android)

همچنین یک بسته نرم افزاری جدید Ultimate Spy Coder (34.99 پوند) وجود دارد که شامل همه چیزهای موجود در بسته هدیه Agent Asha به همراه سه کتابچه راهنمای آموزشی CSA (هویت جاسوسی، پایگاه های جاسوسی + ارتباطات جاسوسی - معمولاً هر کدام به قیمت 5.99 پوند به فروش می رسد).

همه توسط کارگران با حقوق نسبتاً پایدار چاپ و ساخته می شوند.1x1 پیکسلآزمایشگاه کد - کدگذاری دستی الکترونیککیت کدگذاری فراگیر آزمایشگاه کد199.99 دلا پروژه اپ اینونتور رسن: 8+

بسیاری از اسباب‌بازی‌ها و کیت‌های کدنویسی از تماس نزدیک با رایانه‌های واقعی اجتناب می‌کنند، اما Code Lab برد مدار را در مرکز آموزش کدگذاری STEAM قرار می‌دهد.

برای کودکان 8 سال و بالاتر، Code Lab دارای یک برد مدار بزرگ برای برنامه‌ریزی کودکان با 50 پیکسل مینی LED است. دارای LED های بزرگ، بلندگو، دکمه های آرکید و سنسورهای نور، صدا و دما است.

برد به رایانه متصل است (نه رایانه لوحی یا تلفن)، که برنامه دسکتاپ مانند مرورگر (ویندوز، مک و کروم بوک) را روی آن دانلود کرده اید.

بچه‌ها 100 پروژه را با توضیحات ویدئویی و برنامه‌های نمونه با سرعت خودشان دنبال می‌کنند و کدگذاری C++ را بدون تجربه قبلی می‌آموزند.1x1 پیکسلimagiCharm - بهترین برای دختران نوجوان (و پسران)imagiCharm79 دلار

imagiLabs یک استارت‌آپ سوئدی کاملاً زن است (منشأ گرفته از Google برای استارت‌آپ‌ها و کمپ کارآفرینی اپل) با هدف پر کردن شکاف جنسیتی در کدنویسی با imagiCharm، یک دستگاه کوچک اما  اپ اینونتور هوشمند که می‌توان آن را از نظر بصری با کدنویسی در یک برنامه تلفن همراه (iOS و Android) شخصی‌سازی کرد. ).

این هدف برای دختران نوجوان است، اما به همان اندازه برای پسران خلاق و ذهن باز که علاقه مند به یادگیری اصول اولیه کدنویسی هستند، مرتبط است.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

اپ اینونتور1

آنها معمولاً از نوعی رویکرد بلوک اپ اینونتور ساختمانی استفاده می کنند، نه اینکه سعی کنند کد واقعی را آموزش دهند. بنابراین، بچه ها از طراحی و اجرای یک بازی بدون نیاز به یادگیری کد لذت می برند.

آنها می توانند بازی ها یا ویدیوهای کوچک یا هر چیز دیگری بسازند. اغلب این برنامه برای کودکان بزرگتر انعطاف پذیرتر و پیشرفته تر می شود.

نکته خوب این است که آنها عموماً طوری ساخته شده اند که یک بچه می تواند ببیند نرم افزار چگونه کنار هم قرار گرفته است و چه چیزهایی را باید به خاطر بسپارد. بنابراین آنها در حال یادگیری جنبه های مختلف توسعه نرم افزار هستند که زمانی که تصمیم به یادگیری یک کد توسعه بگیرند، جهانی و مفید خواهد بود.

بهترین چیز این است که چندین برنامه رایگان وجود دارد، بنابراین تقریباً هر بچه ای می تواند این شانس را داشته باشد که این کار را انجام دهد. اگر پدر و مادر هستید، به احتمال زیاد بحث‌های بی‌پایانی درباره تأثیر تماشای تلویزیون اپ اینونتور بر کودکان شنیده‌اید. و در حالی که همیشه ایده خوبی است که فرزندان خود را تشویق کنید تا تلفن‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های خود را کنار بگذارند تا کمی هوای تازه داشته باشند، ایرادی ندارد که به فرزندان خود کمی وقت بگذارید

- مخصوصاً اگر آنها در حال یادگیری چیزی با دستگاه خود هستند. . به دنبال چند بازی آنلاین آموزشی هستید که فرزندان شما واقعاً از آنها لذت ببرند؟ سپس می‌خواهید بهترین وب‌سایت‌ها و بازی‌های برنامه‌نویسی برای کودکان را بررسی کنید، که می‌توانند همه چیز را از مهارت‌های حل مسئله گرفته تا تفکر انتقادی و خلاقیت پرورش دهند.

یادگیری کدنویسی مزایای زیادی دارد که می تواند به بچه ها در آینده نیز کمک کند. علاوه بر اینکه مهارتی است که در نیروی کار از ارزش بالایی برخوردار است، کدنویسی به افراد یاد می دهد که اپ اینونتور چگونه کارآمدتر و منطقی تر کار کنند. همانطور که استیو جابز زمانی گفت:

"همه در این کشور باید برنامه نویسی یک کامپیوتر را یاد بگیرند، ایرانیان سایبر زیرا به شما یاد می دهد که چگونه فکر کنید." البته ممکن است قبل از شروع فرزندانتان کمی بیشتر در مورد کدنویسی و مزایای آن بدانید (و نه، آموزش کدنویسی به فرزندتان به این معنی نیست که انتظار دارید استیو جابز بعدی شود). آنچه باید در مورد برنامه های کدنویسی برای کودکان بدانید در اینجا آمده است:

کدنویسی به زبان ساده چیست؟

به زبان ساده، کدنویسی به رایانه یا ماشین می گوید که چگونه یک کار را انجام دهد. همانطور که یکی از نمایندگان بنیاد Raspberry Pi توضیح می‌دهد، "کدنویسی یکی از جنبه‌های ساخت دیجیتال است. وقتی کد می‌نویسید، دستورالعمل‌هایی را می‌نویسید که رایانه باید از آن پیروی کند."

همانطور که ممکن است پیچیده به نظر برسند، کامپیوترها در واقع دستگاه های ساده ای هستند، بنابراین به همین دلیل است که شما باید دستورالعمل های بسیار ساده ای را به آنها بدهید که سپس مجموعه ای پیچیده از قوانین را ایجاد اپ اینونتور کنید. و یادگیری نحوه ارائه این دستورالعمل‌ها فقط برای رایانه‌ها مفید نیست، بلکه برنامه‌نویسان را به چالش می‌کشد تا با رایانه‌ها به روشی منطقی ارتباط برقرار کنند.

چرا کدنویسی برای بچه ها خوب است؟

آموزش کدنویسی به فرزندتان نه تنها باعث می‌شود که او به یک کامپیوتر هوس کند، بلکه مهارت‌های ارزشمند دیگری را نیز به او می‌آموزد. نماینده بنیاد Raspberry Pi می‌گوید: «وقتی به جوانان فرصت‌هایی برای یادگیری و ایجاد کد داده می‌شود، می‌توانند کارهای باورنکردنی انجام دهند، از بیان خلاقانه تا برجسته کردن مسائل دنیای واقعی یا کنترل یک ربات.

کدنویسی همچنین به توسعه انعطاف‌پذیری و مهارت‌های حل مسئله جوانان کمک می‌کند، زیرا اشکال‌زدایی بخش مهمی از فرآیند است تا اطمینان حاصل شود که کد آنها به درستی کار می‌کند. بله، آنها ممکن است گاهی ناامید شوند، اما همه اینها بخشی از روند است!

کودک از چه سنی می تواند کدنویسی را شروع کند؟

درست مانند هنگام یادگیری یک زبان اپ اینونتور جدید، یادگیری مهارت های کدنویسی از سنین پایین هم بهتر و هم راحت تر است. نماینده بنیاد Raspberry Pi توضیح می دهد: «تحقیقی در مورد کودکانی که می توانند جنبه های کدنویسی را از سن سه سالگی و همچنین در دوران مهدکودک و اوایل دبستان یاد بگیرند، وجود دارد.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

Blockly یک رویکرد برنامه نویسی مبتنی بر بلوک بهترین آموزشگاه برنامه نویسی برای آموزش اصول برنامه نویسی و معرفی جاوا اسکریپت است. این شبیه به چیدن یک اره منبت کاری اره مویی است، فقط شما همکار هستیدهمچنین در حال همکاری

نمونه کار دانش آموز: همه چیزهایی که باید در مورد بچه ها بدانید، از عملکرد تا تکمیل تکالیف، در یک مکان.کمک به مشتری در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته برای هرگونه سؤال مرتبط با دانش آموز در دسترس است.

شما می توانید دسترسی به جامعه جهانی داشته باشید: با دانش آموزان بیش از ده کشور تعامل داشته باشید.

برنامه درسی و ساختار مطابق با استانداردهای بهترین آموزشگاه برنامه نویسی مدارس ایالات متحده است.

مسابقات کدنویسی: Codeyoung مسابقات کدنویسی مانند کدنویس هفته و هکاتون را برگزار می کند.

مربیان با کالیبر بالا: مربیان ما نه تنها در کدنویسی عالی هستند، بلکه دارای سالها تجربه و گواهینامه از کالج های مشهور هستند. مربیانی که حوصله و ظرفیت لازم برای آموزش به کودکان را دارند، جزو 1 درصد مربیان برتر هستند.

دسترسی مادام العمر به پلتفرم آموزشی: دانش آموزان به همه رویدادها و مسابقات دسترسی عالی دارند

هر دو هفته یکبار در مورد عملکرد و بهبود مهارت بهترین آموزشگاه برنامه نویسی های فرزندتان به روزرسانی دریافت کنید. خدمات Codeyoung همیشه برای اطمینان از تجربه کلاسی بدون دردسر برای کودکان وجود دارد.

دسترسی به دوره ها و ضبط های کلاس از هر کجا و در هر زمان.امیدوارم از این مقاله چیزهای زیادی در مورد بهترین وب سایت های برنامه نویسی رایگان و پولی برای کودکان یاد گرفته باشید. علایق، اهداف و ایرانیان سایبر سبک یادگیری ترجیحی فرزندتان را در حین سنجش امکانات خود در نظر داشته باشید. وب سایت های متعددی می توانند در آموزش علوم، توسعه بازی ها و اپلیکیشن ها کمک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت بازی برای کودکان می توانید روی این لینک کلیک کنید!

سوالات بهترین آموزشگاه برنامه نویسی متداول

بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان چیست؟

برنامه های کدنویسی به ما این امکان را می دهند که دستورالعمل هایی را به رایانه ها و ربات ها برای ارتباط با آنها ارسال کنیم. برخی از زبان های برنامه نویسی کودکان، مانند پایتون و اسکرچ، برای تازه کارها مناسب تر هستند. اما، اگر فرزند شما از قبل به کدنویسی علاقه مند است، ممکن است آماده باشد تا برخی از برنامه های پیچیده تر، مانند HTML یا CSS را بررسی کند. Scratch، Java، Python و Lua تنها تعدادی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی هستند. برای یادگیری کدنویسی برای کودکان، اینها برخی از بهترین زبان ها هستند.

چرا کودک من باید کدنویسی را یاد بگیرد؟

آموزش برنامه نویسی اصولی به کودکان، به ویژه در سنین پایین، دنیایی از امکانات را برای رشد و شکوفایی آنها باز می کند. ما معتقدیم که همه کودکان باید این فرصت را داشته باشند، بنابراین ما در Codeyoung دوره هایی را برای کودکان ارائه می دهیم تا کدنویسی را به روشی سرگرم کننده و مفید بیاموزند.

چگونه به فرزندم کدنویسی را یاد بدهم؟

با فرزندان خود گفتگو کنید، در مورد اینکه کدنویسی دقیقا چیست و چگونه برای آنها مفید و دلنشین است. این فرآیند آموزش رایانه برای انجام یک کار، توسعه یک بازی یا برنامه با استفاده از یک سری دستورات است. به آن‌ها بگویید که از کدنویسی برای اطلاع دادن به گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود که کدام برنامه‌ها را راه‌اندازی کنند و کنسول‌ها چه بازی‌هایی آموزشگاه برنامه نویسی را اجرا کنند. سپس در مورد وب‌سایت‌های کد رایگان برای بچه‌ها تحقیق کنید که برای فرزند شما مناسب‌تر هستند.

برنامه نویسی برای بچه ها را از کجا شروع کنم؟

گام اولیه می تواند آموزش خراشیدن به فرزندتان باشد. رابط گرافیکی ساده Scratch برای کودکان 8 تا 13 ساله مفید خواهد بود. سپس پایتون گام بعدی عالی است اگر کودک شما از Scratch پیشی گرفته باشد. یک زبان برنامه نویسی دنیای واقعی مانند پایتون

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

اپراتورها، متغیرها و بلوک‌های من. این بلوک  آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ های کد را می توان در قسمت کد مانند قرار دادن قطعات پازل در کنار هم قرار داد. هر دو منطقه کد و مرحله به طور همزمان قابل مشاهده هستند که به زبان آموزان اجازه می دهد کد را اجرا کنند، آزمایش کنند، اشکال زدایی کنند و آثار خود را مشاهده کنند.

بر اساس ویکی اسکرچ، سیستم مختصات اسکرچ از 2 مختصات، «موقعیت X» و «موقعیت Y» برای تعیین مکان یک اسپرایت روی صحنه استفاده می‌کند. مقدار "X position" مکان افقی اسپرایت و مقدار "Y position" مکان یا ارتفاع عمودی را تعیین می کند. هر پروژه Scratch، خواه یک بازی، داستان یا انیمیشن باشد، همیشه دارای آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ شبکه x,y در پشت صحنه خواهد بود تا محل قرارگیری جن ها را مشخص کند.

در این قسمت، فراگیران به بررسی موارد زیر خواهند پرداخت:

کدگذاری جن خود برای تغییر لباس

واژگان

تعاریف واژگان آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ زیر از ویکی اسکرچ است.

پالت بلوک (خراش)

وقتی دکمه کد باز می شود، پالت بلوک ناحیه سمت چپ صفحه است ایرانیان سایبر . در سمت چپ، منطقه ای وجود دارد که شامل 9 بخش بلوک در Scratch است. در سمت راست آن، ناحیه‌ای وجود دارد که شامل بلوک‌هایی است که می‌توان آن‌ها را برای ایجاد کد به ناحیه کد کشیده شد.

ناحیه کد (خراش)

ناحیه کد فضای خالی بزرگ در سمت راست پالت آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ بلوک است. این منطقه برای ذخیره بلوک هایی است که پروژه را اجرا می کنند. بلوک ها را می توان از پالت بلوک به ناحیه کد کشیده و مرتب کرد تا اسکریپت ها را تشکیل دهند.

کت و شلوار (خراش)

لباس یکی از فریم های مختلف (تصاویر) یک جن است.

ویرایشگر رنگ (Scratch)

Paint Editor ویرایشگر تصویر داخلی Scratch است. ویرایشگر رنگ به Scratchers اجازه می‌دهد تا با استفاده از آن، بک‌دراپ‌ها و اسپریت‌های مخصوص به خود را ایجاد کند یا با هر گونه جن و پس‌زمینه موجود تنظیم شود.

اسپرایت (خراش)

یا ایجاد شده توسط کاربر، آپلود یا یافت شده در کتابخانه sprites، اشیایی هستند که اقداماتی را در یک پروژه انجام می دهند.

پانل اسپرایت (خراش)

این یک ناحیه سفید است که در زیر Stage قرار گرفته است که آموزش ساخت بازی با اسکرچ در آن می توان به راحتی به تمام اسپرایت های موجود در یک پروژه برای اصلاح یا بازرسی دسترسی داشت.

کارآموزی (اسکرچ)

صحنه منطقه ای است که جن ها در آن هستند و اعمال خود را انجام می دهند. در بالای ناحیه سمت راست Code Area قرار دارد.

مواد

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

جاوا "قابل حمل" است به نسخه SE (نسخه استاندارد) برنامه نویسی جاوا چیست اشاره دارد. قابلیت حمل در واقع از بی طرفی معماری ناشی می شود.

در C/C++، کد منبع ممکن است کمی متفاوت در پلتفرم های سخت افزاری مختلف اجرا شود، اما جاوا آن را ساده می کند. شما می توانید بایت کد جاوا را روی هر سخت افزاری اجرا کنید که دارای JVM سازگار است که می تواند بایت کد را مطابق با آن ماشین خاص تبدیل کند.

در جاوا، اندازه انواع داده های اولیه مستقل از ماشین است، که در مورد C/C++ وابسته بودند. برنامه نویسی جاوا چیست بنابراین، این مقررات برنامه های جاوا را در بین پلتفرم های مختلف مانند ویندوز، یونیکس، سولاریس و مک قابل حمل می کند.


علاوه بر این، هر گونه تغییر و به روز رسانی ایجاد شده در سیستم عامل ها، پردازنده ها و منابع سیستم هیچ تغییری را در برنامه های جاوا اعمال نخواهد کرد.

5. معماری خنثی
این کلمه به این معنی است که برنامه نوشته شده بر روی یک پلتفرم یا سیستم عامل مستقل از سایر پلتفرم ها یا محیط ها است و می تواند روی هر سیستم عامل دیگری بدون کامپایل مجدد آنها اجرا شود.

به عبارت دیگر، بر اساس رویکرد «نوشتن-یک بار-اجرا-هرجا» (WORA) یا «نوشتن-یک بار-اجرا در همه جا» (WORE) است.

کد بایت به هیچ معماری ماشینی وابسته نیست و برنامه نویسی جاوا چیست ماشین مجازی جاوا (JVM) می تواند به راحتی بایت کد را به یک کد مخصوص ماشین تبدیل کند.

این ویژگی زمانی که اپلت ها را توسعه می دهیم یا برنامه هایی را از اینترنت دانلود می کنیم بسیار مفید است.

علاوه بر این، این برنامه ها باید بر روی ماشین های مختلف اجرا شوند، بنابراین این ویژگی در این مورد بسیار مهم است.

6. شی گرا
در ادامه در مقاله ویژگی های جاوا، ویژگی OOP را مورد بحث قرار خواهیم داد. جاوا به شدت از مفاهیم برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند و به همین دلیل به آن یک زبان شی گرا خالص می گویند.

جاوا از ویژگی های اصلی برنامه نویسی شی گرا مانند Encapsulation، Abstraction و Inheritance پشتیبانی می کند.

تقریباً همه چیز در جاوا یک شی است. همه برنامه ها و داده ها در اشیاء و کلاس ها ایرانیان سایبر زندگی می کنند. "اشیاء" به جای "فرایندها"  برنامه نویسی جاوا چیست جاوا را مدل می کنند. جاوا با مجموعه ای قابل توسعه از کلاس ها ارائه می شود که در بسته ها سازماندهی شده اند.

به عنوان مثال، ما نمی توانیم بدون استفاده از کلاس، یک برنامه اجرایی در جاوا توسعه دهیم. این نشان می دهد که جاوا به شدت از اصل کپسولاسیون استفاده می کند.

7. مستحکم
جاوا قوی است زیرا می تواند خطاهای زمان اجرا را مدیریت کند، از جمع آوری خودکار زباله و مدیریت استثنا پشتیبانی می کند و از مفهوم اشاره گر صریح اجتناب می کند.

جاوا سیستم مدیریت حافظه قوی دارد. این به از برنامه نویسی جاوا چیست بین بردن خطاها کمک می کند زیرا کد را در حین کامپایل و زمان اجرا بررسی می کند.

جاوا یک زبان جمع آوری زباله است - JVM به طور خودکار بلوک های حافظه را توزیع می کند و برنامه نویسان مانند C/C++ نگران حذف دستی حافظه نیستند.

جاوا همچنین مفهوم مدیریت استثنا را ارائه می دهد که خطاهای زمان اجرا را شناسایی کرده و آنها را حذف می کند.

در جاوا، هر خطای زمان اجرا که توسط JVM با آن مواجه می‌شود، هرگز مستقیماً به سیستم اصلی منتقل نمی‌شود، برنامه نویسی جاوا چیست بلکه بلافاصله برنامه را خاتمه می‌دهد و مانع از آسیب رساندن به سیستم اصلی می‌شود.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

تخصص پایتون برای همه - دانشگاه میشیگان:این دوره موضوعاتی دوره آموزش برنامه نویسی پایتون مانند ساختارهای داده پایتون، زبان پرس و جو ساخت یافته (SQL) و موارد دیگر را پوشش می دهد. برخلاف سایر دوره‌های این فهرست، این تخصص شما را از مطالب مقدماتی به موضوعات پیشرفته‌تر می‌برد، همگی با یک مربی.

30 روز پایتون-تکلادو:این دوره آموزشی پایتون به شما کمک می کند یک پایه پایتون واقعا قوی بسازید. به شما کمک می کند نقاط را به هم متصل کنید و حتی پیچیده ترین بخش های پایتون را درک کنید. هنگامی که آنها را واقعاً درک کردید، می توانید ادامه دهید و با پایتون به هر چیزی که می خواهید برسید.

محاسبات علمی با کمپ کد رایگان پایتون:در این دوره با اصول پایتون مانند متغیرها، حلقه ها، شرطی ها و توابع آشنا خواهید شد. سپس شما به سرعت به ساختارهای داده پیچیده، شبکه، پایگاه های داده رابطه ای و تجسم داده ها خواهید رسید.

این دوره موضوعات اصلی رشته ها و مجموعه های پایتون،دوره آموزش برنامه نویسی پایتون مدولار بودن، اشیا، مجموعه ها، مدیریت خطاها، تکرارپذیرها، کلاس ها، فایل ها، مدیریت منابع و استقرار برنامه های کاربردی پایتون را پوشش می دهد.

Python 3.6 را برای Total Beginners-Udemy یاد بگیرید:

این دوره روی Python 3.6 تمرکز دارد و دارای 39 سخنرانی ویدیویی است که در کمتر از هفت ساعت قابل مشاهده است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه نوت بوک Jupyter را نصب کنید، سپس به سراغ موضوعاتی از جمله ساختارهای داده، حلقه ها، توابع و موارد دیگر بروید. هفت تمرین تعاملی در طول مسیر برای اطمینان از درک مطالب وجود دارد

30 روز پایتون | قفل Python Potential-Udemy خود را باز کنید:این یک دوره بسیار کاربردی است و نه تنها برای مبتدیان بلکه برای برنامه نویسانی که با زبان برنامه نویسی دیگری مانند جاوا یا C++ آشنا دوره آموزش برنامه نویسی پایتون هستند و می خواهند پایتون را یاد بگیرند نیز مفید است.

آموزش پایتون-پایتون:

آموزش رسمی پایتون همه ویژگی های محبوب پایتون را پوشش نمی دهد. ایرانیان سایبر در عوض، توضیحات کاملی در مورد چندین ویژگی قدرتمند پایتون ارائه می دهد. پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است!

برای توسعه برنامه های کاربردی وب، علم داده، ایجاد نمونه های اولیه نرم افزار و موارد دیگر استفاده می شود. این زبان انتخاب شماره یک برای یادگیری ماشینی، علم داده و هوش مصنوعی است. شرکت های بزرگی مانند گوگل، فیس بوک، یوتیوب و غیره از آن در برنامه های کاربردی حیاتی خود مانند جستجوی گوگل استفاده می کنند. اگر مبتدی هستید، با شرکت در آموزش پایتون در دبی، بیاموزید، گواهی دهید و حرفه خود را به سطح بالاتری ببرید.

در موسسه آموزشی Edoxi، دبی، ما به شما کمک می کنیم تا دوره آموزش برنامه نویسی پایتون در برنامه نویسی کامپیوتری غوطه ور شوید و پایتون را از ابتدا یاد بگیرید. دوره برنامه نویسی پایتون ما در دبی به شما کمک می کند تا مهارت های IT خود را گسترش دهید و حرفه خود را به عنوان توسعه دهنده نرم افزار، مهندس نرم افزار یا توسعه دهنده برنامه شروع کنید. برای به دست آوردن آن مشاغل پردرآمد، به دانش تخصصی پایتون نیاز دارید، و این چیزی است که از این دوره به دست خواهید آورد.

چگونه گواهی پایتون می تواند به شغل شما کمک کند؟

دوره گواهینامه پایتون می تواند شما را برای طیف کاملی از مهارت ها و کارایی محل کار آماده کند. این می تواند به شما کمک کند تا دانش خود را افزایش دهید، شغل خود را تقویت کنید و مجموعه مهارت های خود را برای بهترین عملکرد خود توسعه دهید. یک گواهی توسعه دهنده پایتون می تواند: آیا برای ارتقاء مهارت و یادگیری یکی از پرتقاضاترین و سریع ترین زبان های برنامه نویسی آماده هستید؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب است که برای همه چیز از دوره برنامه نویسی پایتون توسعه وب و نرم افزار گرفته تا برنامه های علمی در هر بخش و صنعت استفاده می شود. این توسط سازمان های بزرگ و شناخته شده، دانشمندان داده، کارشناسان اتوماسیون شبکه و بسیاری دیگر استفاده می شود.

 • javad salehi
 • ۰
 • ۰

نوت بوک های Jupyter روشی قدرتمند برای نوشتن آموزش برنامه نویسی پایتون از صفر تا صد و تکرار کد پایتون برای تجزیه و تحلیل داده ها هستند. Jupyter Notebook از IPython ساخته شده است و هسته محاسبات را اجرا می کند و با رابط front-end Jupyter Notebook ارتباط برقرار می کند.

Jupyter Notebook یک برنامه وب منبع باز است که به شما امکان می دهد اسنادی را ایجاد و به اشتراک بگذارید که حاوی کد زنده، معادلات، تجسم ها و متن روایت هستند. برای تمیز کردن و تبدیل داده ها، شبیه سازی عددی، st مدل‌سازی آماری، تجسم داده‌ها، یادگیری ماشینی و موارد دیگر.

چرا پایتون یاد بگیریم؟درک نحو پایتون بسیار آسان است. خطوط کد مورد نیاز برای یک کار در مقایسه با زبان های دیگر کمتر است. اجازه بدهید مثالی برای شما بزنم - اگر مجبور باشم «به Edureka خوش آمدید!» را چاپ کنم. تمام چیزی که باید تایپ کنم:

بیایید به برخی از ویژگی های جالب پایتون نگاه کنیم:ساده آموزش برنامه نویسی پایتون از صفر تا صد و آسان برای یادگیریرایگان و متن بازقابل حملپشتیبانی از پارادایم های مختلف برنامه نویسیقابل توسعه

اگر نمی‌دانید کجا می‌توانید از پایتون (برنامه پایتون) استفاده کنید، اجازه دهید به شما بگویم که این جایی است که پایتون برجسته است.

نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی مزیت دارد زیرا به شرح زیر است:زبان ساده نحویآسان برای استفاده و یادگیریزبان متن بازتخصیص حافظه پویاکتابخانه های پشتیبانی گسترده

برنامه های رابط کاربری گرافیکی دسکتاپبرنامه های کاربردی تجاریدسترسی به پایگاه دادهتوسعه نرم افزار وب قویاز ریاضیات و هوش مصنوعی پشتیبانی می کندتاریخچه پایتون

پایتون در سال 1991 توسط Guido van Rossum در CWI هلند آموزش برنامه نویسی پایتون از صفر تا صد اختراع شد. ایده زبان برنامه نویسی پایتون از زبان برنامه نویسی ABC استخراج شده است یا می توان گفت که ABC پیشین زبان برنامه نویسی پایتون است.

همچنین یک واقعیت کمتر شناخته شده در پس انتخاب نام پایتون ایرانیان سایبر وجود دارد. گویدو از طرفداران نمایش کمدی "سیرک پرنده مونتی پایتون" بود که در آن زمان ها از بی بی سی پخش می شد. این دلیلی است که او تصمیم گرفت نام پایتون را برای زبان برنامه نویسی جدید خود انتخاب کند.

پایتون یک جامعه بسیار بزرگ در سراسر جهان دارد و نسخه خود را در مدت زمان کوتاهی منتشر می کند.نسخه 2.0 پایتون در 16 اکتبر 2000 با بسیاری از ویژگی‌های کاملاً جدید، از جمله جمع‌آوری زباله شناسایی چرخه و پشتیبانی از یونیکد، عمومی شد.

نسخه 3.0 پایتون در 3 دسامبر 2008 عمومی شد. این یک بازنگری حیاتی در زبان برنامه نویسی بود که کاملاً سازگار با عقب نیست. بسیاری از ویژگی های حیاتی آن به پایتون 2.6 بکپورت شده است. و همچنین سری نسخه 2.7. نسخه های بعدی سری پایتون 3 شامل ابزار 2 به 3 بود که ترجمه کد پایتون 2 به پایتون 3 را (حداقل تا حدی) خودکار آموزش برنامه نویسی پایتون از صفر تا صد  می کند.

تاریخ بسته شدن نسخه 2.7 پایتون ابتدا در سال 2015 تعیین شد و سپس به دلیل نگرانی از اینکه بخش بزرگی از کدهای موجود به راحتی نمی توانند به پایتون 3 منتقل شوند به سال 2020 موکول شد. اکنون دیگر وصله های امنیتی وجود نخواهد داشت یا بهبودهای دیگری وجود نخواهد داشت. برای آن منتشر شد. با منسوخ شدن عمر پایتون 2، فقط پایتون 3.6.x و نسخه های جدیدتر پشتیبانی می شود.

Python 3.9.2 و 3.8.8 تسریع شد زیرا همه نسخه‌های Python (از جمله 2.7) دارای مشکلات امنیتی بودند که منجر به اجرای کد از راه دور و مسمومیت کش وب می‌شد.

1. تقریب را انجام می دهد یعنی به نزدیکترین عدد صحیح در تقسیم عدد صحیح گرد می کند (7 تقسیم بر 2 برمی گردد 3) نتیجه دقیق را می دهد (7 تقسیم بر 2 3.5 را برمی گرداند). تقسیم اعداد صحیح در پایتون 3 به طرز چشمگیری دقیق می شود و در نتیجه مقادیر دقیقی به دست می آید

2. درک نحو آن دشوار است. نحو در مقایسه ساده تر است و به آموزش برنامه نویسی پایتون  راحتی قابل درک است.3. فضای ذخیره سازی باید مقدار رشته ونیکد را با "u" تعریف کند. ذخیره سازی پیش فرض رشته ها یونیکد است.

 • javad salehi